Červi v čokoládě: Kraft Foods se brání
02.10.2007 | Denik.cz
Živé červy v Čokoládě Forte odhalila v táborské prodejně Jednota Státní zemědělská a potravinářská inspekce v uplynulém týdnu. Čokoládu dodala Jednotě společnost Kraft Foods ČR, která ji dovezla ze Slovenska a Kraft Food Slovakia je také jejím výrobcem.
Společnost Kraft Foods ČR na nález okamžitě zareagovala a začala s inspekcí spolupracovat.
„Poskytli jsme jí všechny požadované podklady a přijali interní opatření pro takový případ. Podle dosavadních šetření nebyla porušena žádná interní pravidla při výrobě a distribuci, kontrolní vzorky z výroby této šarže čokolády jsou v pořádku a společnost Kraft Foods ČR si není vědoma pochybení,“ píše se v prohlášení společnosti.
Podle ní se jedná o ojedinělý případ a k napadení čokolády červy došlo pravděpodobně nesprávným uskladněním na prodejně.
Obchodní družstvo Jednota v Táboře muselo podle informací Ivo Klemeše ze Státní zemědělské a potravinářské inspekce stáhnout z prodeje Forte mléčnou čokoládu s arašídy, rozinkami a želé v balení 150g s datem minimální trvanlivosti do 19. 10. 2007, šarže T 0270771.„
Do potraviny se hmyz může dostat buď se surovinami nebo při výrobě či skladování, nedodrží-li provozovatel potravinářského podniku hygienické podmínky pro výrobu a uvádění potravin do oběhu. Potraviny mohou napadnout tzv. skladištní škůdci (moli) také při domácím skladování,“ vysvětlil Klemeš.
Další články v kategorii
- Souhrn událostí uplynulých dní – 19. – 21.12. 2025 (22.12.2025)
- Ve velkochovu slepic na Havlíčkobrodsku veterináři potvrdili ptačí chřipku (21.12.2025)
- Provozovateli jatek v Holešově meziročně vzrostl čistý zisk a také tržby (20.12.2025)
- Státní veterinární správa začala ode dneška kontrolovat prodeje živých kaprů (19.12.2025)
- Španělské úřady prověřují, zda africký mor prasat neunikl z tamní laboratoře (19.12.2025)
- Ve Stálkách na Znojemsku postaví zemědělci šest nových hal pro chov brojlerů (19.12.2025)
- Dohoda EU s Mercosurem o obchodu se odkládá na leden, uvedla von der Leyenová (19.12.2025)

Tweet



