Američané i v době krize kupují bioprodukty

Údaje ze studie Packaged Facts.

Ani jedna z nejhorších recesí Spojených států za několik desetiletí nesnížila v zemi zájem o biopotraviny a ekologické zboží. Podle studie uskutečněné výzkumnou společností Packaged Facts tržby amerických supermarketů z prodeje etických produktů nebo zboží přátelského k životnímu prostředí, od biopotravin po úsporné žárovky, v letošním roce stoupnou o 8,7 % na téměř 38 mld. USD (659,3 mld. Kč).

Ekologické produkty a produkty s označením bio tradičně zaujímaly místo v regálech supermarketů s výběrovým, a tedy i dražším zbožím. Stále více maloobchodních firem, jako jsou Wal-Mart Stores a Safeway, však zvyšuje nabídku tohoto zboží a ceny některých těchto produktů již mohou konkurovat cenám konvenčních produktů.

Američané v loňském roce utratili za potraviny v obchodech se smíšeným zbožím, supermarketech a dalších velkých maloobchodech 511,9 mld. USD. Od počátku letošního roku výdaje spotřebitelů v těchto obchodech stouply o 1,9 %. Prodej certifikovaných biopotravin stoupl loni podle údajů Asociace bioobchodu o 17 % na 24,6 mld. USD.

Zdroj: EnviWeb

Tisk

Další články v kategorii

Agris Online

Agris Online

Agris on-line
Papers in Economics and Informatics


Kalendář


Podporujeme utipa.info