Agrofert ovládl Alimex Nezvěstice, zemědělskou firmu z Plzeňska
04.05.2010 | CZ Biom - České sdružení pro biomasu
Holding Agrofert získal většinový podíl v jednom z největších zemědělských podniků v Plzeňském kraji, akciové společnosti Alimex Nezvěstice, uvedl server Euro.cz. Agrofert Andreje Babiše ovládl Alimex díky svému rozhodujícímu podílu v Agru Blatná, bývalém agrochemickém podniku, který obchoduje s hnojivy a zajišťuje jejich aplikace.
Holding Agrofert získal většinový podíl v jednom z největších zemědělských podniků v Plzeňském kraji, akciové společnosti Alimex Nezvěstice, uvedl server Euro.cz. Agrofert Andreje Babiše ovládl Alimex díky svému rozhodujícímu podílu v Agru Blatná, bývalém agrochemickém podniku, který obchoduje s hnojivy a zajišťuje jejich aplikace.
"Ve fungování firmy se nic nezmění. Změny v orgánech bude schvalovat červnová řádná valná hromada," řekl ČTK předseda představenstva Alimexu Jaroslav Šíma, který je zároveň předsedou krajské agrární komory Plzeňského kraje.
Alimex je s obhospodařovanou výměrou 4900 hektarů druhou největší zemědělskou firmou v kraji. Firma vznikla v roce 1998. Založili ji akcionáři, kteří si vybrali podíly ze zemědělských družstev a vložili je do nově vytvořené akciové společnosti.
Tržby podniku se čtyři roky pohybují mezi 130 miliony až 140 miliony korun. Polovinu inkasuje firma z rostlinné výroby a druhou z 950 dojných krav a okrajové produkce prasat. Mezi 12 až 15 miliony korun ročně si podnik vydělá prodejem jablek, hrušek, švestek a jahod ze svých sadů, výrobou peletek, protipožárních dveří a kovovýrobou.
Podnik, jehož základní kapitál je 152 milionů korun, má nyní 115 zaměstnanců. Jejich počet už čtyři roky klesá, meziročně vždy o osm až deset procent. Díky své velké výměře paří Alimex Nezvěsice k největších příjemců evropských i národních dotací v Plzeňském kraji, loni inkasoval z téměř 40 milionů korun.
Zdroj: Zpráva ČTK
Další články v kategorii
- Pivovary Zubr měly loni ztrátu 9,6 mil. Kč, jejich tržby klesly na 1,46 mld. Kč (29.07.2026)
- V Česku přibývá zápřednic jedovatých. V létě jsou nejaktivnější, kousnutí bolí (29.07.2026)
- Vlna veder prohloubí extrémní sucho, požární riziko bude na maximu (29.07.2026)
- Burčák z nejranějších odrůd bude na jihu Moravy o druhém srpnovém víkendu (29.07.2026)
- Francouzské požáry si vytvářejí vlastní počasí. Vznikají v nich samovolně blesky (29.07.2026)
- Miliardář Jaromír Tesař získá plnou kontrolu nad Pozemkovým holdingem (29.07.2026)
- Coca-Cola ve druhém čtvrtletí zvýšila čistý zisk o 16 procent a zlepšila výhled (29.07.2026)
- Souhrn událostí uplynulého dne – 28.7. 2026 (29.07.2026)

Tweet



