Ministerstvo životního prostředí ušetří téměř 3 300 000 Kč za nákup elektřiny

Ministerstvo životního prostředí se ve středu 22. 9. 2010 a o týden později dne 29. 9. 2010 zúčastnilo elektronické aukce na nákup dodávek elektřiny. K nákupu elektrické energie pro resort životního prostředí a jeho podřízené organizace došlo prostřednictvím Českomoravské komoditní burzy Kladno ve vysokém a v nízkém napětí v prvním termínu a o týden později ve vysokém napětí – zelená energie[1] s tímto výsledkem:

Sjednanou dodávku silové elektřiny nízkého napětí dodá firma United Energy Trading za 1.342,- Kč bez DPH (jedná se o vážený průměr za vysoký a nízký tarif), v objemu 5.607 MWh, přičemž úspora bude činit 28% oproti předchozímu období. Dodávku silové elektřiny vysokého napětí za sjednanou cenu 1.393,- Kč bez DPH (jedná se o vážený průměr za vysoký a nízký tarif), v objemu 622 MWh, dodá firma E.ON Energie, a.s., úspora bude činit 50% oproti předchozímu období. Sjednanou dodávku silové elektřiny vysokého napětí - zelené energie dodá firma Centropol Energy za 1.387,- Kč bez DPH v objemu 144 MWh, přičemž úspora oproti předchozímu období bude 43%.

Proces centrálního nákupu elektrické energie zaručuje serióznost, spolehlivost, bezpečnost a standardizaci a je zárukou, že odběratel na burze nakoupí vždy za nejlepší možnou cenu, jaké je možno na trhu dosáhnout.

„Tímto transparentním nákupem ušetříme v příštím roce několik milionů korun. Snažíme se hledat úspory tam, kde to jde, jelikož se musíme, s ohledem na dnešní ekonomickou situaci České republiky, chovat maximálně šetrně a efektivně,“ uvedl při této příležitosti ministr životního prostředí Pavel Drobil.

Elektrická energie byla nakoupena pro 444 odběrných míst z celkového počtu 583. Podrobná analýza úspor jednotlivých organizací resortu je uvedena v příloze.

Poznámky:

[1] Zelená energie - V podmínkách České republiky se využívají obnovitelné zdroje jako voda, vítr, slunce a biomasa. Mezi obnovitelné zdroje se obecně dále řadí také geotermální energie, energie přílivu nebo vlnobití, skládkový plyn, bioplyn, energie vzduchu a půdy.

Centrální nákup elektrirické energie - výsledek (PDF, 48 kB )

Petr Kučera, tiskové oddělení MŽP

Tisk

Další články v kategorii

Agris Online

Agris Online

Agris on-line
Papers in Economics and Informatics
ISSN: 1804-1930


Kalendář


Podporujeme utipa.info