7 mil. EUR pro rakouské zemědělské školy

Úsilí i nadále udržet v provozu zemědělské podniky v Horních Rakousích podpořila tato země také v rozpočtové kapitole na rok 2011 týkající se zemědělských škol, kde se každoročně vzdělává okolo 3 200 žáků. „Budoucnost našeho zemědělství závisí na schopnostech vrcholného managementu a odborných pracovních sil“, uvedl v rámci debaty o rozpočtu v zemském sněmu zemský rada Max Hiegelsberger. Ze státního rozpočtu byla na významný zemědělský vzdělávací aparát i tentokrát vyčleněna finanční částka ve výši 7 mil. €.

Zemědělské vzdělávání má budoucnost

Zatímco v roce 2000 pouze každý třetí statek vedl v oboru erudovaný manažer, do roku 2015 by měl již každý druhý vedoucí zemědělského podniku disponovat ukončeným vzděláním v oboru zemědělství. Do budoucna by mohlo každoročně převzít vedení statků v Horních Rakousích cca 1200 mladých, kvalitně vzdělaných zemědělských manažerů.

Web-portál Agronavigátor podléhá licenci Creative Commons (Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla). Články lze šířit pouze s uvedením původní citace a s uvedením zdroje ÚZEI, Agronavigator.cz.

Tisk

Další články v kategorii

Agris Online

Agris Online

Agris on-line
Papers in Economics and Informatics
ISSN: 1804-1930


Kalendář


Podporujeme utipa.info