Ministr životního prostředí Tomáš Chalupa se sešel se zástupci měst a obcí
27.01.2011 | Ministerstvo životního prostředí
Ministr životního prostředí Tomáš Chalupa pokračoval v avizovaném seznamování se s problematikou resortu životního prostředí. V rámci série kulatých stolů přivítal jako první zástupce Svazu měst a obcí ČR, v čele s předsedou Oldřichem Vlasákem.
Svaz měst a obcí ČR (SMO) se jako přirozený partner Ministerstva životního prostředí zasazuje o zájmy místních samospráv, a to na místní i na evropské úrovni. Spolu s dalšími asociacemi se snaží ovlivňovat podobu evropské legislativy ve prospěch měst a obcí.
„Vážím si toho, že první schůzka ministra životního prostředí se odehrává právě se zástupci samospráv. Je to signál, že vláda začíná vnímat problémy našich měst a obcí jinak. Je signifikantní, že ji vede člověk, který vzešel z komunální politiky. Budeme otevřeným komunikativním partnerem,“ řekl na úvod jednání předseda Svazu měst a obcí ČR Oldřich Vlasák.
Zástupci SMO na setkání s ministrem Tomášem Chalupou nadnesli několik zásadních otázek, kterým je třeba se podle nich věnovat. Diskutovalo se zejména o problematice odpadů nebo stavu pitné vody v Česku.
„Nebudeme rozhodovat o městech a obcích bez jejich účasti. Je důležité, aby se obce spolupodílely a byly přítomny u všech důležitých rozhodnutí,“ řekl ministr životního prostředí Tomáš Chalupa. „Oblastí k diskusi je mnoho a já chci hned z počátku nastavit efektivní komunikaci. Shodli jsme se se starosty, že vnímáme životní prostředí jako prostor pro život, také pro život člověka,“ dodal.
Tématem setkání bylo i posílení vlivu Svazu v příštím programovacím období Evropské unie – „Evropa 2020“. Ministr těmto snahám vyjádřil podporu. Je podle svých slov rád, že může komunální témata ovlivňovat a může napomoci při zajišťování lepšího života ve městech a obcích.
Další články v kategorii
- V Česku přibývá farem s kanadskými borůvkami (12.07.2026)
- „Víme, že to znamená smrt.“ Tisíce psů mizí v tichosti z tureckých ulic, útulky nemají místo (11.07.2026)
- Rusko uzavřelo cestu k Azovskému moři. V ohrožení je vývoz obilí (10.07.2026)
- Ministr Červený vystoupí v OSN na téma udržitelného rozvoje. ČR je v plnění cílů na 10. místě ze 169 států (10.07.2026)
- Vyhláška o závazném postupu při monitoringu eroze zemědělské půdy (10.07.2026)
- Do České republiky podle investigace nadále proudí sankcionované ruské dřevo označené jako čínské (10.07.2026)
- Vědec: Zemědělci odhadují nižší výnosy až o 40 procent proti tříletému průměru (10.07.2026)
- Bláznivý nápad tří kamarádů: Založili vlastní stát s minipivovarem a mají úspěch (10.07.2026)
- Úroda ovoce v ČR letos kvůli mrazům klesne o 53 procent, ztráta bude přes miliardu (10.07.2026)

Tweet



