Volný trh s půdou na Ukrajině až po roce 2013
07.03.2011 | ÚZEI, Agronavigator.cz
Velký objem ploch zemědělské půdy, mnoho parcel a probíhající inventarizace jsou důvodem pro uvolnění trhu s půdou až po roce 2013.
Ukrajina pravděpodobně začne s volným prodejem zemědělské půdy teprve až po datu 1. ledna 2013, na což upozornila státní Pozemková agentura Goszem. Dosud je trh s půdou na Ukrajině reglementován. Jako důvod Agentura uvedla především inventarizaci všech zemědělských ploch, jejichž objem podle úředních statistických čísel obnáší přibližně 42 mil. hektarů a které jsou z důvodu velikosti a také vlastnictví silně parcelovány.
Téměř 7 mil. malých parcel z časů pozemkové reformy z roku 2002 patří právoplatným vlastníkům pouze na papíře, ale ne ve skutečnosti. Pro vyřízení této agendy bude Pozemková agentura potřebovat podle odhadu přibližně 18 měsíců. Z tohoto pohledu se zdá datum 1.1. 2013 jako realistický termín, kdy by mohly být připraveny všechny potřebné dokumenty a písemná osvědčení. (AgE)
Freier Bodenmarkt in der Ukraine erst ab 2013
[2011-03-03], www.topagrar.com
Web-portál Agronavigátor podléhá licenci Creative Commons (Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla). Články lze šířit pouze s uvedením původní citace a s uvedením zdroje ÚZEI, Agronavigator.cz.
Další články v kategorii
- Tropy na obzoru. Do Evropy míří teplý vzduch z Afriky (19.05.2026)
- Pivní expanzi do Čech započala Kofola na Zbraslavi. Táhnout ji má Zubr (19.05.2026)
- Vinaři z Česka na jarní části AWC Vienna získali 46 zlatých medailí (19.05.2026)
- Extrémní sucho v Česku vyžaduje systémová řešení. Vědci z Mendelovy univerzity pomáhají hledat cestu, jak lépe hospodařit s vodou (19.05.2026)
- Při společné kontrolní akci s PČR a celníky odhalili veterinární inspektoři nevyhovující přepravu potravin a nelegální výrobnu (19.05.2026)
- Zemědělský svaz a Agrární komora prosazují spravedlivější pravidla nákupu půdy (19.05.2026)
- Omezení olova v rybářském náčiní bude zaváděno postupně (19.05.2026)

Tweet



