Mlékárenským výrobkem roku je Salko Karamel
25.05.2011 | Potravinářská komora
Mlékárenským výrobkem roku se stalo Salko Karamel, karamelizované zahuštěné plnotučné mléko, jehož výrobcem je Mlékárna Hlinsko. Výsledky soutěže byly dnes vyhlášeny v rámci oslav Světového dne mléka v areálu České zemědělské univerzity v Suchdole.
Devátého ročníku soutěže se zúčastnilo 52 výrobků od 23 tuzemských výrobců. Odborná komise letos hodnotila mléčné produkty v osmi kategoriích. O titul se mohly utkat pouze produkty uvedené na trh v období od začátku dubna 2010 do konce letošního března.
V jednotlivých kategoriích soutěže uspěly nejenom výrobky z tradičních českých mlékáren, ale také jeden produkt vyráběný přímo na farmě. Absolutní vítěz soutěže navíc získal prvenství v kategorii mléčných specialit. Loni v soutěži zvítězil sýr Sedlčanský Troubelín od Povltavských mlékáren Sedlčany.
Cílem Světového dne mléka, který si čeští mlékaři připomínají letos posedmnácté, je propagace mléka jako základní složky lidské výživy. Ve světě mlékaři svátek slaví již od roku 1957.
Potravinářská komora ČR využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
Další články v kategorii
- Souhrn událostí uplynulých dní – 3.7.2026–6.7.2026 (07.07.2026)
- Obávané El Nino je tady a nabírá na síle. Meteorologové varují Evropu před extrémy (06.07.2026)
- Ceny potravin ve světě v červnu podruhé za sebou mírně klesly (06.07.2026)
- Liberecký kraj nechá v 38 obcích prověřit rizika eroze půdy a bleskových záplav (06.07.2026)
- Měšťanskému pivovaru v Poličce na Svitavsku loni klesl zisk na 1,95 milionu Kč (05.07.2026)
- Povinné zatížení hospodářskými zvířaty kvůli suchu (04.07.2026)
- Ve městech je kvůli vedrům třeba sázet odolnější druhy stromů (03.07.2026)

Tweet



