Výstava Země živitelka už má své vítěze

Odborná porota ve čtvrtek ocenila vítězné exponáty prezentované na největší zemědělské výstavě v ČR Země živitelka. Ocenění Zlatý klas v kategorii rostlinná výroba získala společnost Templářské sklepy Čejkovice pro víno Tramín z řady Sanctus Victoria.

V Českých Budějovicích momentálně probíhá agrosalon Země živitelka garantovaný Ministerstvem zemědělství a Agrární komorou ČR. Jde o největší výstavu v zemědělsko-potravinářském sektoru v ČR. V rámci výstavy se každoročně koná soutěž Zlatý klas. Exponáty v pěti kategoriích posuzuje odborná porota sestavená ze zástupců Ministerstva zemědělství, odborného školství, výzkumných ústavů, kontrolních institucí zemědělsko-potravinářského komplexu a Výstaviště České Budějovice. V kategorii rostlinná výroba zvítězila společnost Templářské sklepy Čejkovice s vínem z řady Sanctus Victoria odrůdy Tramín s přívlastkem výběr z hroznů.

Víno Tramín s přívlastkem výběr z hroznů, jako všechna vína z řady Sanctus Victoria, bylo vyrobeno z nejvyšších partií hroznů ročníku 2009. Řada Sanctus Victoria byla uvedena na trh teprve v roce 2010 a je určená vybraným zařízením v segmentu gastro. Pro novou řadu byla vyvinuta i speciální láhev s originální etiketou obsahující úryvky z dávných listin. „Sanctus Victoria v překladu znamená svaté vítězství. I na výstavě Země živitelka se potvrdilo, že tato řada si vítězství zaslouží“, říká Jakub Šamšula, sommelier Templářských sklepů.

Slavnostní vyhlášení oceněných exponátů v rámci výstavy Země živitelka proběhne dnes 26. srpna v jedenáct hodin. Agrosalonu se účastní 770 vystavovatelů a potrvá až do úterý 30. srpna. Každý z výstavních dnů je věnován rozdílným tématům , v rámci kterých jsou připraveny odborné semináře a konference. Nebude chybět ani pestrý kulturní program.

Tisk

Agris Online

Agris Online

Agris on-line
Papers in Economics and Informatics
ISSN: 1804-1930


Kalendář


Podporujeme utipa.info