Ústecký pivovar končí, vařit se bude jen ve Velkém Březně
22.09.2011 | Mladá fronta Dnes
Společnost Heineken se rozhodla spojit dva pivovary, které vlastní na Ústecku. Piva Zlatopramen a Březňák se budou vařit jen ve Velkém Březně. Pivovar v Krásném Březně skončí.
"Došlo k tomu po důkladném zhodnocení stavu provozů v Krásném a Velkém Březně. V souvislosti s tímto rozhodnutím společnost investuje 100 milionů korun do modernizace a rozšíření pivovaru Velké Březno," uvedla Kateřina Beute, PR manažerka Heinekenu.
Společnost Heineken v současnosti v Krásném Březně zaměstnává 54 lidí, ve Velkém 65. Po integraci by v pivovaru Velké Březno mělo pracovat 83 zaměstnanců. Ostatním budou nabídnuta místa v provozech firmy v rámci České republiky.
"Provozování dvou pivovarů, které jsou od sebe vzdáleny jen několik málo kilometrů, není nadále udržitelné. Jsme přesvědčeni, že jejich integrací dosáhneme značného přínosu v oblasti kvality, efektivity a udržitelnosti," uvedl Etienne Strijp, generální ředitel společnosti Heineken Česká republika.
Vedení společnosti uklidňuje, že piva Zlatopramen i Březňák budou i nadále odlišná, zachovají si receptury i ingredience.
Další články v kategorii
- Od srpna 2026 začnou platit první klíčové povinnosti PPWR. Jste připraveni? (26.06.2026)
- Jihlava nechá prověřit možné zdroje podzemní vody ve třech lokalitách (26.06.2026)
- Lokální hovězí ve veřejném stravování: šance či utopie? (26.06.2026)
- Vláda projedná vyšší dotace pro včelaře kvůli zdražování včelařského vybavení (26.06.2026)
- Vinařství Ludwig podalo ústavní stížnost, chce zvrátit rozhodnutí SZPI (26.06.2026)
- České lesy letos trápí dlouhodobé sucho, někde stromy ani nepřirůstají (26.06.2026)
- Změna v supermarketech v Česku: Obchody zavádí letní režim, mění otevírací dobu (26.06.2026)
- Prazdroj se ptá lidí, co pro ně znamená jít „na jedno“ a na festivalech nabídne alkotestery (26.06.2026)
- Získají podniky s více než 250 zaměstnanci většinu dotací na zpracování zemědělských produktů? (26.06.2026)
- Doporučení pro chovatele zvířat spojená s horkým počasím (26.06.2026)

Tweet



