Trhy i zajímavá podívaná. Začíná podzimní Flora

Ovoce, zelenina a školkařské výpěstky Flory Olomouc promění v následujících dnech hlavní pavilon olomouckého výstaviště v pestrobarevnou plochu. Začíná totiž další ročník podzimní Flory.

"Výstavy se zúčastní špičkoví pěstitelé z řad profesionálů a zahrádkářů z celé republiky," řekl novinářům manažer výstavy Vojtěch Zahradník.

Podzimní Floru tradičně doprovodí zahradnické trhy a festival gastronomie a nápojů Olima. Akce začíná ve čtvrtek a potrvá až do neděle 16. října.

Podzimní etapy výstavy Flora Olomouc se zúčastní více než 110 vystavovatelů. Kromě nich do krajského města dorazí na 160 prodejců z Česka, Slovenska a Polska, kteří budou nabízet květiny, ovocné stromky, keramiku, skleníky, krby, pomůcky a mechanizaci pro zahradníky, zahradní nábytek a další sortiment při podzimních zahradnických trzích.

"Počet vystavovatelů z ovocnářské unie, kteří letos přijedou na podzimní Floru, je oproti loňskému roku zhruba o 30 nižší. Je to z důvodu jarních mrazíků, které poničily pěstitelům z Čech úrodu," uvedl Zahradník.

Nejlepší plody v pavilonu A

Hlavním tahákem expozice by měl být podle organizátorů tradičně pavilon A, který bude patřit zejména Ovocnářské unii ČR a Zelinářské unii Čech a Moravy. Lidé si v něm prohlédnou úrodu nejlepších domácích pěstitelů ovoce a zeleniny, kteří v pavilonu vytvoří expozici s názvem Paleta barev.

"V době, kdy zájem o domácí produkty stoupá, návštěvníky určitě potěší velká přehlídka odrůd českého česneku či přehlídka kysaného zelí profesionálních zpracovatelů z Čech i Moravy," řekl manažer výstavy.

Velkou společnou expozici s přehlídkou krajových odrůd ovoce, zeleniny, včelařských produktů, ale i zahrádkářskou poradnou a moravským vinařským sklípkem připraví v pavilonu G Český zahrádkářský svaz.

Ke koupi výrobky z regionu

Díky festivalu gastronomie a nápojů Olima, na který se letos přihlásilo téměř 40 vystavovatelů, lidé budou moci ochutnat a koupit si výrobky regionálních potravinářských firem oceněné tituly potravina Olomouckého kraje a výrobek Olomouckého kraje.

"Akce bude dále zahrnovat soutěže například ve vaření pokrmů z brambor či soutěž štrůdlování," řekla manažerka výstavy Olima Jana Jírovská.

Nedílnou součástí festivalu Olima je soutěž o nejlepší ovocný destilát Flora košt. Do letošního ročníku účastníci klání přihlásili celkem 325 vzorků pálenek. Hodnocení se uskutečnilo v polovině září. Vítěze pořadatelé vyhlásí 15. října na výstavišti.

Loňský ročník podzimní Flory, festivalu Olima a zahrádkářských trhů navštívilo přes 28 tisíc lidí.

Tisk

Další články v kategorii

Agris Online

Agris Online

Agris on-line
Papers in Economics and Informatics
ISSN: 1804-1930


Kalendář


Podporujeme utipa.info