Příjmy amerických farmářů poprvé překonají 100 miliard dolarů

Podle aktuální zprávy amerického ministerstva zemědělství stoupnou hrubé příjmy v zemědělství v meziročním srovnání o více než 15 %.

Čisté příjmy farmářů ve Spojených státech v letošním roce s největší pravděpodobností poprvé překonají hranici 100 mld. dolarů (74,8 mld. EUR). Podle aktuální zprávy amerického ministerstva zemědělství hrubé příjmy v zemědělství stoupnou v meziročním srovnání o více než 15 %, produkční výdaje však zaznamenají nárůst „jen“ o 12 %. V konečném výsledku se tak čisté příjmy zemědělských podniků před zdaněním zvýší o 28 %.

Směrodatné jsou v tomto ohledu především vyšší ceny kukuřice, pšenice a bavlny, ale i mléka a červeného masa. Očekává se, že tržby rostlinných produktů v meziročním srovnání celkově vzrostou o 16 %, živočišných produktů o 17 %.

U průměrného příjmu domácnosti zemědělské rodiny (se zahrnutím nezemědělských příjmů) se však vychází jen ze zhruba jednoprocentního nárůstu (v přepočtu na 40 998 EUR).

Ministr zemědělství Tom Vilsack hodnotil aktuální zprávu o příjmech v zemědělství jako celkově pozitivní. Číselné údaje mohla ovlivnit řada faktorů, mezi nimi také rekordní výše agrárních exportů.

Tisk

Další články v kategorii

Agris Online

Agris Online

Agris on-line
Papers in Economics and Informatics
ISSN: 1804-1930


Kalendář


Podporujeme utipa.info