Označování vysokého obsahu kofeinu v Dánsku
05.02.2012 | ÚZEI, Agronavigator.cz
Dánsko zavedlo povinné označování vysokého obsahu kofeinu a varování před ním tři roky před termínem stanoveným nařízením 1169/2011/EU.
Dánsko nečekalo na termín povinného zavedení označování vysokého obsahu kofeinu obsaženého v nápojích a suplementech a okamžitě požaduje, aby na produktech s obsahem kofeinu nad 150 mg/l (nápoje jiné než na bázi kávy, čaje a extraktů z nich, a také doplňky stravy) bylo uvedeno „vysoký obsah kofeinu, nevhodné ke konzumaci dětmi a těhotnými nebo kojícími ženami“. Nařízení 1169/2011/EU stanovuje, že tato informace bude muset být uváděna na příslušných výrobcích od poloviny prosince 2014.Dánské opatření má za cíl co nejdříve snížit vysokou spotřebu energetických nápojů s obsahem kofeinu u dětí, mládeže a těhotných žen. Zákonodárci věří, že jasná informace na obalu upozorní i rodiče na to, aby se snažili bránit svým dětem v konzumaci.Web-portál Agronavigátor podléhá licenci Creative Commons (Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla). Články lze šířit pouze s uvedením původní citace a s uvedením zdroje ÚZEI, Agronavigator.cz.
Další články v kategorii
- GMO na poli v Česku: U Olomouce se testuje odolný ječmen, který může zajistit potravinovou bezpečnost a změnit zemědělství (30.04.2026)
- Jarní mrazy v plném květu: část sadů se podařilo uchránit (30.04.2026)
- Co si mohou české pekárny vzít ze zahraničního vývoje (30.04.2026)
- Odlesňování mírně zpomaluje, úbytek lesů však zůstává alarmující (30.04.2026)
- Kvůli válce hrozí akutní nedostatek potravin každému čtvrtému Libanonci (30.04.2026)
- Jak může každý z nás pomoci opylovačům? Osm tipů pro naše zahrady (30.04.2026)
- 8000 let stará zrna: Původ chlebové pšenice možná leží v Gruzii (30.04.2026)
- Na opatření proti suchu v lesích dá Zlínský kraj více než loni (30.04.2026)
- Na drahé zákusky si nepotrpí. Na Žižkově jede pekárna, kde host nenechá výplatu (30.04.2026)
- Hygienička: Úřady kvůli kauze toxinu v kojeneckém mléce upraví komunikaci (30.04.2026)

Tweet



