SZIF vyhlásil nový tendr na propagaci značky Klasa
08.02.2012 | E15 on line
Státní zemědělský intervenční fond (SZIF) vyhlásil nový tendr na marketingovou a mediální propagaci značky kvality potravin Klasa na období druhého pololetí letošního roku a pro rok příští. Řekl to mluvčí fondu Petr Hlavatý. Původní soutěž fond zrušil na konci roku kvůli pochybnostem a námitkám jednoho z uchazečů o zakázku, kterým SZIF vyhověl.
Předpokládaná cena zakázky činí 310 milionů korun, což je o 17 milionů méně, než byla předpokládaná cena ve zrušeném tendru. Nabídky mohou firmy posílat do 28. března, obálky bude fond otevírat o den později.
Tuzemští producenti potravin se zejména v době krize snaží přesvědčit zákazníky v České republice, že mnohé jejich výrobky jsou stejně kvalitní jako zahraniční, ne-li kvalitnější. Jednou z cest, jak to dát najevo, je právě snaha o získání práva užívat značku Klasa, kterou ministr zemědělství uděluje tuzemským potravinám od roku 2003. Aktuálně je oceněno značkou kvality Klasa 1277 produktů od 221 výrobců.
Další články v kategorii
- Albert i před letošními Vánoci podporuje zaměstnance v prodejnách příspěvkem a dalšími benefity (12.12.2025)
- Novým děkanem Lesnické a dřevařské fakulty MENDELU byl zvolen Vladimír Gryc (12.12.2025)
- Souhrn událostí uplynulého dne 11. 12. 2025 (12.12.2025)
- Lidé v Českém ráji kritizují kácení stromů u silnic, podle silničářů bylo nutné (11.12.2025)
- Fotosoutěž pro Juniory ČSCHMS (11.12.2025)
- Regenerativní zemědělství se po letech pokusů i praxe jeví jako možné a vhodné (11.12.2025)
- Dřevo z Ruska se dostává do EU prostřednictvím dceřiné společnosti výrobce hraček (11.12.2025)
- Potravináři: Nový cíl EU ke snížení množství potravinového odpadu je nesmyslný (11.12.2025)
- Česká vejce podraží. Chovatelé se kvůli rušení klecových chovů bojí konkurence (11.12.2025)
- TZ AOPK ČR: Zákaz zábavní pyrotechniky ochrání přírodu v nejcennějších partiích Hrubého Jeseníku (11.12.2025)

Tweet



