Aplikace pro chytré telefony učí rozlišovat barvu, vůni a chuť vína
18.06.2012 | Agris
Templářské sklepy Čejkovice dají možnost milovníkům vína přiučit se sommelierským dovednostem prostřednictvím soutěže v mobilní aplikaci Templářská vína. Nejúspěšnější soutěžící získá příležitost účastnit se kurzu a stát se profesionálním sommelierem.
Nová verze aplikace Templářská vína přináší soutěž, ve které se uživatelé budou učit sommelierským dovednostem se sklenkou vína v jedné ruce a chytrým telefonem ve druhé. Jemné odstíny barvy, vůně a chutě vína budou rozlišovat u 8 odrůd přívlastkových vín z řady Sanctus Victoria ročníku 2010. Pro každou odrůdu je připraven sommelierský kvíz s 10 otázkami. Aplikace zpětně vyhodnotí správnost odpovědí. Uživatel, který za své odpovědi nasbírá nejvyšší počet bodů, získá možnost účastnit se profesionálního kurzu s vicepresidentem Asociace sommelierů Ivo Dvořákem, což je nejprestižnější sommelierské vzdělání v České republice. Po zdárném absolvování zkoušek může obdržet titul „CERTIFIKOVANÝ SOMMELIER“. Pro dalších 10 úspěšných soutěžících je připravena dvoudenní Templářská škola vína.
Tato první multiplatformní vinařská aplikace má za cíl zábavnou formou šířit vinařskou kulturu. „Uživatelé se například dozvědí, že víno může mít barvu lněného plátna, vonět po křídě a v chuti mohou dominovat robustní cukry. To jsou jen ukázky standardní vinařské terminologie,“ informuje Jakub Šamšula, sommelier Templářských sklepů Čejkovice, který sestavoval otázky do soutěže.
Aplikace Templářská vína slouží také jako kapesní průvodce vín z řady Sanctus Victoria a praktický vyhledávač vinoték, restaurací a prodejen s dárkovým zbožím. S využitím GPS navigace může uživatel objevit až 160 prodejních míst po celé ČR s možností vyhledávání nejbližšího místa v okolí. Pomáhá zákazníkům zorientovat se v nabídce Templářských sklepů a usnadňuje nákup vín, mimo jiné i propojením na e-shop.
Aplikace byla vyvinuta pro nejrozšířenější a rychle rostoucí platformy operačních systémů pro chytré telefony – iOS a Android. Ke stažení je zcela zdarma. Technologickým dodavatelem je společnost CCV Informační systémy, na vzniku aplikace se podílely také společnosti Inflex a Promo Planet. Nová verze je k dispozici na AppStore a Google Play od 15. června.
Kontakty a bližší informace
Mgr. Eva Pilarčíková, account manager, PROMO PLANET,
tel.: 733 713 335,
e-mail: eva@promoplanet.cz
Mgr. Lukáš Lukáš, obchodní a marketingový ředitel, Templářské sklepy Čejkovice,
tel.: 518 309 011,
e-mail: lukas@templarske-sklepy.cz
Ing. Petr Ondrášek, ředitel pro strategický rozvoj a marketing, CCV Informační systémy,
tel.: 775 712 716,
e-mail: petr.ondrasek@ccv.cz
Další články v kategorii
- Velká vinařství zkouší se změnami v konzumaci bojovat i vínem v plechovkách (10.06.2026)
- Na jahody si letos kvůli chladnému počasí počkáme, říká farmář. Cenu nemění (10.06.2026)
- MZe nyní pracuje s více variantami předkupního práva na zemědělskou půdu (10.06.2026)
- Jana Patková: Klidně můj návrh na zákaz norování opište, hlavně když pomůžeme přírodě (10.06.2026)
- Aby lesy ukládaly uhlík, musí především přežít (10.06.2026)
- Vědci z MENDELU zkoumají reálné využití vybraných listnatých nepůvodních dřevin v lesním hospodářství (10.06.2026)
- Symbol Západu se stal fenoménem. Coca-Cola se v Česku vyrábí už 55 let (10.06.2026)
- Až o polovinu levněji. Redaktoři vyrazili na jahody do Polska (10.06.2026)
- Nejde o datum na obalu. Vědkyně popsala, jaké jídlo nejspíš vyhazujete zbytečně brzy (10.06.2026)
- Hřebci z Podyjí odjeli za holkami, jejich pastviny jsou nyní prázdné (10.06.2026)

Tweet



