Dvě nové zajímavé britské odrůdy brambor

Odrůda brambor nepěstovaná od doby irského bramborového hladomoru je oživena pěstiteli. Společnost Glens of Antrim Potatoes znovu uvedla charakteristicky hrbolatou odrůdu Irish Lumper pro spotřebitele v obchodním centru v Selfridges v Londýně během výstavy Delicious Ireland v květnu. Tato firma předtím vynaložila pět let získáváním materiálu pro šlechtění z hrstky vzácných semenáčků. Zástupce společnosti řekl, že zpětná vazba od spotřebitelů je udivující a společnost bude proto určitě zavádět odrůdu Irish Lumper do své řady Heritage později v tomto roce.

Mezitím společnost Marks & Spencer (M & S) uvedla exkluzivní novou odrůdu brambor Athlete, která je k dispozici v obchodech od tohoto června. Odrůda Athlete, obchodovaná jako potravina pro sportovní výživu („food for fuel“) tak, aby se sladila se  sportovními událostmi tohoto léta, má snadno uvolňovat pokožku a pevnou strukturu, což ji činí vhodnou pro vaření, vaření v páře nebo saláty. Tato odrůda, vyšlechtěná společností Agrico UK, je pěstována pro společnost Manor Fresh pěstiteli v Cornwallu, Suffolku a Norfolku, aby poskytla kontinuitu zásobování až do konce srpna. Bude k dispozici v baleních 750 g a 21 kg.

Společnost Manor Fresh dříve získala cenu společnosti M & S Plan A Innovation za svůj systém balení Perfotec, který zlepšuje skladovou uchovatelnost brambor.   

Horticulture Week, 2012, 1 June, s. 31 

http://www.nzpk.cz/objednavka-reprograficke-sluzby/

Web-portál Agronavigátor podléhá licenci Creative Commons (Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla). Články lze šířit pouze s uvedením původní citace a s uvedením zdroje ÚZEI, Agronavigator.cz.

Tisk

Další články v kategorii

Agris Online

Agris Online

Agris on-line
Papers in Economics and Informatics
ISSN: 1804-1930


Kalendář


Podporujeme utipa.info