Novým šéfem Unileveru pro ČR a SR je Florin Trandafirescu
01.11.2012 | FinančníNoviny.cz
Novým generálním ředitelem společnosti Unilever pro Česko a Slovensko je ode dneška Florin Trandafirescu (49), ve funkci nahradí Moti Kerena, informovala dnes firma ČTK. Keren bude i nadále šéfem nadřízené středoevropské pobočky Unileveru, až dosud vykonával souběžně dvě funkce. Trandafirescu byl dosud generálním ředitelem ruské společnosti Inmarko, kterou Unilever vlastní.
Trandafirescu pracuje v Unileveru od roku 1997, působil na řadě pozic v Rumunsku, odkud pochází, i v zahraničí. Generálním ředitelem ruského výrobce zmrzliny Inmarko, kterého Unilever koupil, byl od roku 2008. Před svým nástupem do Unileveru pět let pracoval ve firmě Siemens.
Unilever předloni uzavřel svůj závod v Nelahozevsi na Mělnicku a ukončil v Česku výrobu. Nadále v tuzemsku prodává rostlinné tuky, majonézy a dresinky Hellmann's, margaríny Flora, Perla nebo Hera a kořenicí směsi či omáčky značky Knorr. Do portfolia Unileveru patří také zmrzliny Algida, Míša nebo Ledňáček a kosmetické značky Dove nebo Rexona.
Další články v kategorii
- Italské úřady vyšetřují úhyn 18 vlků v národním parku, mají podezření na otravu (25.04.2026)
- Sedláci v ASZ ČR nepodporují plošnou aplikaci hubících prostředků proti hraboši polnímu (24.04.2026)
- Všechny kojenecké výživy Nestlé dostupné na trhu jsou bezpečné, uvedla firma (24.04.2026)
- Značku Výrobek roku Libereckého kraje ponese dalších deset regionálních výrobků (24.04.2026)
- Jak budeme pečovat o českou přírodu v blízké budoucnosti? První návrh Národního plánu na obnovu přírody je nyní otevřený k připomínkám veřejnosti (24.04.2026)
- Zdražili a napsali k tomu sleva. Řetězce oprašují staré triky (24.04.2026)

Tweet



