Stock Plzeň koupil slovenského výrobce destilátů
13.12.2012 | Denik.cz
Plzeňský Stock koupil slovenského výrobce ovocných destilátů, firmu Imperator. Je to šestý největší výrobce lihovin na Slovensku. Cenu akvizice nezveřejnil. Informaci dnes uvedla firma v tiskové zprávě. Největší český výrobce lihovin koupil podnik prostřednictvím své stoprocentní dceřiné firmy Stock Slovakia, která funguje na slovenském trhu od roku 2003.
Společnost Imperator byla založena před 15 lety a od té doby úspěšně roste, zejména v kategoriích ovocných destilátů, vodky a borovičky. Má pozici "dvojky" v ovocných destilátech, která je druhou nejsilnější kategorií alkoholu na Slovensku. Právě silná pozice v ovocných destilátech byla důvodem koupě podniku.
Stock Slovakia je lídrem slovenského trhu bylinných hořkých likérů, kde má téměř padesátiprocentní podíl díky značkám Fernet Stock, Fernet Stock Citrus a Fernet Stock Z-Generation. Je také silným hráčem v kategorii whiskey se značkou Tullamore Dew a v kategorii vodky se dvěma novými značkami - Vodka Amundsen a Vodka 1906.
"Jsme velmi rádi, že spojujeme své síly s firmou Imperator. Věříme, že díky kombinaci stávajících značek ve Stocku Slovakia se značkami Imperator budeme mít takový sortiment a pokrytí, které napomohou budoucímu růstu trhu," řekl generální ředitel Stocku Plzeň Petr Pavlík. Spojení podniků posune Stock Slovakia na silnější tržní pozici na trhu s alkoholem na Slovensku. Bude mít jasnou vedoucí pozici na trhu v kategorii bylinných hořkých likérů a velmi silnou druhou pozici v kategorii ovocných destilátů, což platí stejně i pro vodku, dodal Pavlík.
Další články v kategorii
- Souhrn událostí uplynulých dní 26.-28.6.2026 (29.06.2026)
- Potvrzený případ vztekliny v Itálii upozorňuje na rizika spojená s dovozem zvířat ze zemí mimo EU (28.06.2026)
- Kdo má pod palcem dotace a čím jsou čeští zemědělci v Evropě unikátní? (27.06.2026)
- Limousinská aukce u Klemmových i s českými zvířaty (26.06.2026)
- Od srpna 2026 začnou platit první klíčové povinnosti PPWR. Jste připraveni? (26.06.2026)
- Jihlava nechá prověřit možné zdroje podzemní vody ve třech lokalitách (26.06.2026)
- Lokální hovězí ve veřejném stravování: šance či utopie? (26.06.2026)
- Vláda projedná vyšší dotace pro včelaře kvůli zdražování včelařského vybavení (26.06.2026)
- Vinařství Ludwig podalo ústavní stížnost, chce zvrátit rozhodnutí SZPI (26.06.2026)
- České lesy letos trápí dlouhodobé sucho, někde stromy ani nepřirůstají (26.06.2026)

Tweet



