Bioodpad místo kukuřice?
26.12.2012 | ÚZEI, Agronavigator.cz
Podle potenciálové studie provedené v Německu by zařízení na výrobu bioplynu mohla zpracovávat výrazně více bioodpadu než doposud.
Dosud se v zemědělských zařízeních na výrobu bioplynu fermentovala převážně kukuřice a kejda. Provozovatelé těchto zařízení by však mohli zpracovávat výrazně více bioodpadu. Tento závěr přibližuje potenciálová studie biomasy ze Saska Anhaltska. Podle ní je jenom v této spolkové zemi k dispozici ještě dost odpadu pro energetické nebo látkové využití.
Potenciál materiálu získaného z nádob na biologický odpad může stoupnout ze současných 120 000 t na přibližně 255 000 t ročně a potenciál zeleného odpadu ze zhruba 86 000 t na 150 000 t ročně. Z toho by ročně mohlo být v zařízeních na výrobu bioplynu zfermentováno okolo 57 000 t, uvádí se v analýze.
http://www.topagrar.com/news/Energie-Energienews-Biogas-Bioabfaelle-statt-Mais-1018131.html
Web-portál Agronavigátor podléhá licenci Creative Commons (Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla). Články lze šířit pouze s uvedením původní citace a s uvedením zdroje ÚZEI, Agronavigator.cz.
Další články v kategorii
- Málo vody zhoršuje stav rybníků i lesů (29.04.2026)
- Zelenskyj kritizuje Izrael za přijímání ruských lodí s kradeným obilím (29.04.2026)
- Další krach ve skupině Twist. Zmrzlinová firma je v úpadku kvůli rozteklým nanukům (29.04.2026)
- Lesy ČR dokončily dva vodohospodářské projekty v chráněné oblasti i běžném lese v Plzeňském kraji (29.04.2026)
- MŽP pokračuje v úspěšné tradici, přispěje k čerpání zdrojů z evropského programu LIFE (29.04.2026)
- Slovensko chce zakázat komerční množení psů mimo řádné chovatelské stanice (29.04.2026)
- Jaké počasí přinesou tři zmrzlí? Meteorologové varují před extrémem (29.04.2026)
- Zdravější stravování ve školních jídelnách se odkládá (29.04.2026)
- Děti ve školce s nadšením chovají kuřata. Je to šílené, spílají kritici (29.04.2026)
- Požár v obří líhni Agrofertu: Z budovy pro miliony kuřat musely prchat desítky lidí (29.04.2026)

Tweet



