Největší rybnikáři na jižní Moravě prodali přes 700 t kaprů
27.12.2012 | FinančníNoviny.cz
Dvě největší rybnikářské firmy na jižní Moravě prodaly před Vánoci více než 700 tun kaprů, zhruba stejně jako loni, zjistila dnes ČTK. Podle ředitele Rybníkářství Pohořelice Romana Osičky se opět prokázalo, že zákazníci představu kapra na štědrovečerní tabuli neopouštějí.
"Naše prodeje budou kolem 400 tun kaprů, což je srovnatelné s loňskem. Možná zaznamenáme ještě mírný nárůst," uvedl Osička. Prodeje firmy v posledním týdnu před Vánoci jsou stejné jako v období po výlovu do poloviny prosince. Podle Osičky jsou náklady na kapry pro firmu poměrně značné. "Nemůžeme si je ale nechat promítnout do ceny," dodal.
Firma se bude v dalších letech potýkat s dopady letošního sucha, které zasáhlo jižní Moravu. Nízké vodní stavy se projevily negativně na odchovu jednoletých plůdků a dvou až tříletých násad. "Bude záležet na tom, jaké budou další roky, pokud budou příznivější, dá se ztráta ještě dohnat," uvedl Osička.
Velká část produkce kaprů skončí na štědrovečerním stole Jihomoravanů. Ryby, které se neprodají, skončí v sádkách. "Část si musíme nechat na prodej v prvních měsících příštího roku. Další část půjde už zpracovaná do sítě obchodních řetězců," řekl Osička.
Celkem 350 tun kaprů prodalo před Vánocemi Rybářství Hodonín. Ředitel firmy Radek Čučka řekl, že se ukázalo, že tradice vánočních kaprů má v Česku silné kořeny. "I když lidé mají hluboko do kapsy, tak se ukázalo, že za kapra peníze dají," uvedl Čučka. Podle něj v pondělí budou kapři k prodeji jen na několika místech, například v podnikové prodejně v Písečné u Hodonína. "Zásobujeme ještě některé řetězce, tam budou naši kapři také," dodal.
Další články v kategorii
- Potvrzený případ vztekliny v Itálii upozorňuje na rizika spojená s dovozem zvířat ze zemí mimo EU (28.06.2026)
- Kdo má pod palcem dotace a čím jsou čeští zemědělci v Evropě unikátní? (27.06.2026)
- Limousinská aukce u Klemmových i s českými zvířaty (26.06.2026)
- Od srpna 2026 začnou platit první klíčové povinnosti PPWR. Jste připraveni? (26.06.2026)
- Jihlava nechá prověřit možné zdroje podzemní vody ve třech lokalitách (26.06.2026)
- Lokální hovězí ve veřejném stravování: šance či utopie? (26.06.2026)
- Vláda projedná vyšší dotace pro včelaře kvůli zdražování včelařského vybavení (26.06.2026)
- Vinařství Ludwig podalo ústavní stížnost, chce zvrátit rozhodnutí SZPI (26.06.2026)
- České lesy letos trápí dlouhodobé sucho, někde stromy ani nepřirůstají (26.06.2026)
- Změna v supermarketech v Česku: Obchody zavádí letní režim, mění otevírací dobu (26.06.2026)

Tweet



