SZIF zahájil dotazníkové šetření projektu Ovoce do škol
11.01.2013 | SZIF
Státní zemědělský intervenční fond vydal leták pro rodiče dětí zapojených do projektu Ovoce do škol, který je součástí propagace tohoto projektu. Letáky budou v průběhu ledna předány do škol, které jsou ve školním roce 2012/2013 zapojené do projektu a tyto školy byly požádány o distribuci letáků mezi žáky.Státní zemědělský intervenční fond vydal leták pro rodiče dětí zapojených do projektu Ovoce do škol, který je součástí propagace tohoto projektu. Letáky budou v průběhu ledna předány do škol, které jsou ve školním roce 2012/2013 zapojené do projektu a tyto školy byly požádány o distribuci letáků mezi žáky. Na letáku se rodiče dozví základní informace o projektu, a také SZIF jeho prostřednictvím žádá rodiče o vyplnění krátkého online dotazníku umístěného na webu www.ovocedoskol.szif.cz.
Dotazníkové šetření bude probíhat od poloviny ledna do poloviny března 2013 a slouží k vyhodnocení dopadu projektu na konzumaci ovoce a zeleniny v rodině, a to jak u dětí, tak u jejich rodičů. Dotazník mohou vyplnit i rodiče dětí z vyšších tříd, které byly do projektu zapojeny v minulých letech. I jejich názor na projekt je pro hodnocení velmi důležitý z hlediska možného vlivu projektu ovoce do škol na stravovací návyky v rodinách dětí, které se projektu již účastnily.
Základním cílem celého projektu „Ovoce do škol“ je přispět k trvalému zvýšení spotřeby ovoce a zeleniny, vytvořit správné stravovací návyky ve výživě dětí a tím zároveň bojovat proti dětské obezitě. Jako cílová skupina byli po dohodě resortů školství, zdravotnictví a zemědělství zvoleni žáci prvního stupně, tj. žáci prvních až pátých ročníků základních škol.
Na základě dobrých výsledků z předchozích let Evropská komise přidělila pro školní rok 2012/2013 České republice finanční prostředky ve výši téměř 4 mil. EUR. Došlo tak k výraznému navýšení oproti předchozím rokům, kdy byly pro ČR vyčleněny pouze necelé 2 mil. EUR. Jak je zřejmé z finančních ukazatelů, o účast v projektu je mezi školami velký zájem již od prvního roku realizace. V tomto školním roce je do projektu přihlášeno 3 364 škol s celkem 416 670 žáky.
Ing. Petr Hlavatý
tiskový mluvčí SZIF
Další články v kategorii
- Souhrn událostí uplynulého dne 18. 8. 2026 (19.08.2026)
- Zemědělci od koalice pro boj se suchem očekávají dlouhodobý plán a financování (18.08.2026)
- Tropy už se do konce prázdnin nevrátí. Bude deštivo, přidají se i bouřky (18.08.2026)
- MZe: Žně jsou u konce, úroda obilovin i řepky je meziročně nižší (18.08.2026)
- Lactalis kupuje za 1,34 miliardy dolarů britskou divizi Saputa (18.08.2026)
- Nová pravidla EU mohou zdražit čokoládu. Afričtí pěstitelé kakaa se chystají na změny (18.08.2026)
- Déšť přinesl vláhu, ale nerovnoměrně. Který kraj měl nejvíc a který nejmíň (18.08.2026)
- Investice do boje se suchem musí být komplexní, opatření v krajině doplní posílené vodohospodářské investice (18.08.2026)
- Špatná sklizeň je problém na jednu sezonu, špatná zemědělská politika může škodit příštích sedm let (18.08.2026)
- Rybníkáři vybudují nové rybníky, či odbahní a zrekonstruují stávající. Ministerstvo zemědělství jim na to dá 250 milionů korun (18.08.2026)

Tweet



