Lesy ČR reagují na zavádějící článek časopisu Týden o veřejných zakázkách na informační technologie
29.04.2013 | Lesy České republiky, s. p.
Lesy ČR (LČR) nikdy neposílaly peníze na švýcarské účty. Zaplatily pouze dvěma dodavatelům za odvedenou práci na zakázkách na informační a komunikační technologie. Šlo vždy o korunové platby do peněžních ústavů působících v ČR. Tyto zakázky byly zadány a soutěženy v souladu se zákonem o veřejných zakázkách. Práce vyplývající z uzavřených smluv byly LČR řádně zadokumentovány, dodavateli provedeny a vyfakturovány.
Za provedenou práci LČR zaplatily dodavatelům dle smluv. Za další nakládání s těmito penězi už LČR nenesou jakoukoli odpovědnost. Nemohou ani ovlivňovat dispoziční práva k účtům dodavatele či jeho výběry v hotovosti.
Společnost Lesy ČR nemá v žádné bance zablokovaný účet ani peníze a důrazně se ohrazuje proti tvrzení v článku časopisu Týden.
Zbyněk Boublík
tiskový mluvčí LČR
Další články v kategorii
- Od srpna 2026 začnou platit první klíčové povinnosti PPWR. Jste připraveni? (26.06.2026)
- Jihlava nechá prověřit možné zdroje podzemní vody ve třech lokalitách (26.06.2026)
- Lokální hovězí ve veřejném stravování: šance či utopie? (26.06.2026)
- Vláda projedná vyšší dotace pro včelaře kvůli zdražování včelařského vybavení (26.06.2026)
- Vinařství Ludwig podalo ústavní stížnost, chce zvrátit rozhodnutí SZPI (26.06.2026)
- České lesy letos trápí dlouhodobé sucho, někde stromy ani nepřirůstají (26.06.2026)
- Změna v supermarketech v Česku: Obchody zavádí letní režim, mění otevírací dobu (26.06.2026)
- Prazdroj se ptá lidí, co pro ně znamená jít „na jedno“ a na festivalech nabídne alkotestery (26.06.2026)
- Získají podniky s více než 250 zaměstnanci většinu dotací na zpracování zemědělských produktů? (26.06.2026)
- Doporučení pro chovatele zvířat spojená s horkým počasím (26.06.2026)

Tweet



