Francie podporuje "plán pro bioplyn"

Francie chce do roku 2020 vystavět přibližně 1000 zařízení na výrobu bioplynu. Francouzský ministr zemědělství Stéphane Le Foll potvrdil záměr instalovat do roku 2020 v zemi 1000 zařízení na výrobu bioplynu s výkonem od 150 do 500 kW. V současné době je zde v provozu pouze 90 těchto zařízení. To vyplývá z plánu EMAA.

Podle údajů ministerstva zemědělství sleduje záměr dvojí logiku: Jedná se o rovnováhu hnojení, kdy by měla být redukována aplikace hnojiv a minerální hnojiva by měla být zčásti nahrazena hnojivy živočišného původu a zároveň by měla být produkce obnovitelných energií v rámci francouzské energetické změny urychlena. Le Foll doplnil, že cílem plánu je získat rozsáhlý celkový koncept v oblasti dusíku. Plán byl v rámci energetické změny uveden do chodu, zákon o energetické změně byl schválen na podzim.

http://www.topagrar.com/news/Energie-Energienews-Pariser-Biogas-Plan-steht-1124750.html

Web-portál Agronavigátor podléhá licenci Creative Commons (Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla). Články lze šířit pouze s uvedením původní citace a s uvedením zdroje ÚZEI, Agronavigator.cz.

Tisk

Další články v kategorii

Agris Online

Agris Online

Agris on-line
Papers in Economics and Informatics
ISSN: 1804-1930


Kalendář


Podporujeme utipa.info