Co má společného šamanský byznysmen, prodejce mýdlových ořechů a blogerky bojující za světový mír?
18.06.2013 | Agris
To vše pochopíte na Fóru Ekologikum, které se uskuteční v sobotu 6.července v Brně, v rámci pátého ročníku Global chill-out festivalu s názvem EKOLOGIKUM.
Na festivalu EKOLOGIKUM se propojí různé proudy vědomí. Můžete se těšit na přednášky zajímavých osobností, které dělají svou práci srdcem a podělí se o svůj příběh. Praktické workshopy vás pohltí do společného tvoření a potkáte lidi, které za normálních okolností neuvidíte. Co je spojuje? Radost ze sdílení a pohybu na vlně pozitivní a zdravé energie života.
Na fóru vystoupí například Petr Václavek – obchodník, filosof a iniciátor projektu Nové bohatství, hledačka alternativ a majitelka firmy Tierra Verde – Nataša Foltánová, která propaguje myšlenku domácností bez chemie především svými produkty Yellow & Blue. Těšit se můžete také na mladé blogerky Jana Černou a Karolínu Dobrovskou, které píšou o tom, co je baví, a to je krása těla i ducha na svém blogu jakorybička.cz.
Program Fóra Ekologikum se dotýká všech oblastí života, namátkou: zdravé potraviny, Zero waste – odpady a jejich maximální využití, ekologický design a architektura, sdílení zdrojů či kontaktní rodičovství. Na workshopech se například naučíte jak využít hlínu ve stavebnictví nebo jak si sami vyrobit (home-made.cz) základní produkty domácí hygieny např. zubní pastu..
Festival EKOLOGIKUM se uskuteční nedaleko centra Brna, v krásném prostoru Malé Austrálie u řeky Svratky, v termínu 5.-7. července 2013. Můžete se těšit na skvělý hudební program, tři dny projasněné zvukovou září od ambientu a chill-outu přes reggae, až k world music. Čekají na vás čajovny, masáže, tanec, jóga, dílničky pro děti, divadlo a jarmark lokálních prodejců, jejichž produkty mají příběh. Atmosféru doplní vizuální vjemy z dekorovaných prostor festivalu, výstav výtvarníků či vystoupení performerů a ohnivá show.
Více informací o festivalu a programu Fóra Ekologikum najdete na webových stránkách www.chill-out.cz, aktuality můžete sledovat na www.facebook.com/ekologikum.
Vstupenky jsou v předprodeji pouze v Brně (Indies,T.I.C. Brno, DPL, Chajovna, Brána k dětem) nebo můžete využít formuláře pro objednání vstupenek na stránkách festivalu.
Další články v kategorii
- Pec v garáži či mouka v kanceláři: jak vzniklo brněnské pekařské impérium (09.06.2026)
- Za pět měsíců daroval Albert 2 107 tun potravin (09.06.2026)
- Prezident bude s Šebestyánem jednat mj. o evropských zemědělských dotacích (09.06.2026)
- Kvůli dotacím na linku navrhla policie obžalovat pekárnu ze skupiny Agrofert (09.06.2026)
- Začaly samosběry: Jahod je zatím dost, ale kvůli slabé sezoně mohou brzy dojít (09.06.2026)
- InterSucho: Červnové deště zmírnily půdní sucho,hlubší vrstva ale zůstává vyschlá (09.06.2026)
- Dny chleba 2026 - o titul Chléb roku zabojují desítky pekařů z celé země (09.06.2026)
- Souhrn událostí uplynulého dne 8. 6. 2026 (09.06.2026)
- Vědci vyvinuli novou metodu detekce mikroplastů v zemědělské produkci (08.06.2026)
- V zámeckém pivovaru v Jindřichově Hradci se znovu začalo vařit pivo, nese název Jindra (08.06.2026)

Tweet



