Ministr zemědělství Miroslav Toman se ujal funkce
12.07.2013 | MZe ČR
Miroslav Toman se dnes odpoledne ujal funkce ministra zemědělství. Stalo se tak za přítomnosti premiéra Jiřího Rusnoka den poté, co Miroslav Toman převzal jmenovací dekret od prezidenta Miloše Zemana. V čele resortu tak po řadě let stojí fundovaný odborník, jehož postoje jsou zemědělské veřejnosti dobře známy.
„Jako svou hlavní výhodu vnímám, že resort, včetně jeho slabých i silných stránek, dobře znám, a nemusím tak ztrácet ani minutu orientováním se v problematice. Jediné, s čím se podrobně seznámit musím, je tým mých nových spolupracovníků, protože některé z nich znám pouze zběžně,“ říká ke svému nástupu nový ministr Miroslav Toman.
Již před uvedením do funkce ministr Toman naznačil, že si je dobře vědom, co je v krátkém období do voleb možné, co lze vykonat a co nikoliv. Za své hlavní úkoly v nejbližším období proto považuje:
- dořešení povodňových škod u zemědělských i potravinářských subjektů a jejich náhrad,
- stanovení podmínek národní aplikace Společné zemědělské politiky EU,
- sestavení rozpočtu resortu na rok 2014 a
- podporu kvalitních potravin.
„Právě míra shody na plnění těchto priorit a ochota eliminovat zděděná slabá místa v řízení resortu pro mě budou klíčem k rozhodování, se kterým z náměstků a dalších kolegů budu chtít nadále spolupracovat. Řídit se přitom budu podle odbornosti a manažerských schopností a nebudu se ohlížet na politickou příslušnost,“ dodává ministr Toman.
- - -
Ing. Miroslav Toman, CSc., vystudoval dnešní Českou zemědělskou univerzitu. Odbornou praxi zahájil ve funkci zootechnika zemědělského družstva. Zemědělství se věnoval i ve většině pozdějších funkcí v soukromých podnicích i ve veřejných subjektech. V letech 2002 – 2006 byl náměstkem ministra zemědělství. Od roku 2007 je prezidentem Potravinářské komory ČR (dne 10. 7. 2013 před jmenováním ministrem zemědělství výkon funkce prezidenta PK ČR pozastavil).
Tiskové oddělení MZe
Další články v kategorii
- Michal Hořejší: Národní parky jsou mementem porážky klausismu. A Motoristé sobě to dobře vědí (11.05.2026)
- Výroba vepřového na jižní Moravě se letos po dvouletém růstu propadla (11.05.2026)
- Zimbabwe vrací 67 farem cizincům, snaží se zlepšit vztahy se Západem (11.05.2026)
- Po loňské mimořádné úrodě čekají ovocnáři ve firmě Zemcheba propad kvůli mrazům (11.05.2026)
- ASZ ČR požaduje, aby stát dořešil sledování propojenosti podniků a předcházel zneužívání dotací (11.05.2026)
- Návrh Pirátů na nižší DPH na potraviny a hygienické prostředky vláda asi odmítne (11.05.2026)
- Chránil přírodu a zvířata. Ted Turner po sobě zanechal stovky tisíc hektarů půdy (11.05.2026)
- FAO: Světové ceny potravin v dubnu třetí měsíc za sebou rostly (11.05.2026)
- Souhrn událostí uplynulých dní – 7. – 10.5. 2026 (11.05.2026)
- Zlínský kraj vyhlásil období nepříznivých klimatických podmínek (10.05.2026)

Tweet



