Zetoru vzrostl v pololetí zisk o 47 procent na 200 miliónů

Tradičnímu brněnskému výrobci traktorů Zetor se podařilo přes nepříliš dobrou situaci panující v zemědělství zvýšit za první polovinu roku svůj zisk před zdaněním v meziročním srovnání o 47 procent na 200 miliónů korun. Podle vedení společnosti stojí za úspěchem zejména výsledek prodeje nejnovějších modelů Zetoru, letošní novinky Major a loni představeného modelu Forterra HSX.

„V prvním pololetí letošního roku jsme kromě zvýšení konsolidovaného zisku před zdaněním zaznamenali nárůst u dalších klíčových ukazatelů. Konsolidované tržby skupiny Zetor dosáhly úrovně 2,2 miliardy korun, což ve srovnání se stejným obdobím roku 2012 znamená nárůst o 4 procenta,“ řekl finanční ředitel Zetoru Petr Veselý.

Podle managementu společnosti by měl v podobných příznivých číslech skončit i celoroční výsledek hospodaření.

„Dosavadní vývoj prodejů traktorů Zetor nasvědčuje tomu, že by pro nás měl být celý letošní rok úspěšný. S ohledem na nepříznivou situaci však nemusí být druhá polovina roku tak přívětivá. Ať už jde o povodně, které zasáhly celou řadu zemědělců, dlouho trvající zimu nebo pokles dotací do českého zemědělství o zhruba jednu miliardu kvůli úsporám Evropské unie, to všechno mohou být faktory, které prodej traktorů ovlivní,“ přemítá výrobní ředitel Zetoru Marián Lipovský.

Podle Veselého by mohl být na konci roku výrobce traktorů v zisku okolo 300 miliónů korun.

 

Tisk

Další články v kategorii

Agris Online

Agris Online

Agris on-line
Papers in Economics and Informatics
ISSN: 1804-1930


Kalendář


Podporujeme utipa.info