Ministr zemědělství Toman zastavil zakázky za půl miliardy
02.08.2013 | Denik.cz
Ministr zemědělství Miroslav Toman zastavil zakázky v hodnotě půl miliardy korun, které začaly za jeho předchůdce Petra Bendla (ODS). Další nechal přezkoumat.
Dnes to uvedl tabletový týdeník Dotyk, kterému informaci potvrdila mluvčí ministerstva zemědělství Dana Večeřová. Největší hodnotu ze zastavených zakázek měla tříletá IT zakázka na služby projektového řízení informačních a komunikačních technologií, která by stála 210 milionů korun.
"Veškeré zadané veřejné zakázky jsou nyní analyzovány. Zakázky, které byly zatím předběžně oznámené, jsou pozastaveny," sdělila Večeřová.
Vedle zakázky na IT služby byla zastavena také externí výpomoc při administraci veřejných zakázek, které ministerstvo vypisuje, v hodnotě 100 milionů korun. Podle týdeníku byly peníze určeny na období let 2013 až 2015. Bendl také plánoval na základě tříleté právní smlouvy vyplatit 40 milionů korun za externí právní služby, ačkoliv má ministerstvo svoje právní oddělení, uvedl Dotyk.
Autor: ČTK
Další články v kategorii
- Zemědělci od koalice pro boj se suchem očekávají dlouhodobý plán a financování (18.08.2026)
- Tropy už se do konce prázdnin nevrátí. Bude deštivo, přidají se i bouřky (18.08.2026)
- MZe: Žně jsou u konce, úroda obilovin i řepky je meziročně nižší (18.08.2026)
- Lactalis kupuje za 1,34 miliardy dolarů britskou divizi Saputa (18.08.2026)
- Nová pravidla EU mohou zdražit čokoládu. Afričtí pěstitelé kakaa se chystají na změny (18.08.2026)
- Déšť přinesl vláhu, ale nerovnoměrně. Který kraj měl nejvíc a který nejmíň (18.08.2026)
- Investice do boje se suchem musí být komplexní, opatření v krajině doplní posílené vodohospodářské investice (18.08.2026)
- Špatná sklizeň je problém na jednu sezonu, špatná zemědělská politika může škodit příštích sedm let (18.08.2026)
- Rybníkáři vybudují nové rybníky, či odbahní a zrekonstruují stávající. Ministerstvo zemědělství jim na to dá 250 milionů korun (18.08.2026)
- Seno podražilo až pětinásobně (18.08.2026)

Tweet



