Nepřijatelné hygienické podmínky v prodejně ve Velvarech
09.08.2013 | SZPI
Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI) nařídila neprodleně uzavřít provozovnu Quen Nguyen Van na náměstí Krále Vladislava 57 ve Velvarech ve Středočeském kraji. Při dnešní kontrole inspekce v prodejně zjistila rozsáhlý výskyt nečistot, ze stěn a stropu opadávala omítka, která mohla znečišťovat zde nabízené potraviny. Část stěn byla provlhlá od zatékající vody a ve skladu potravin na stěně v důsledku vlhkosti vznikla rozsáhlá černá plíseň. V prodejně nebyla k dispozici tekoucí teplá voda ani prostředky na mytí rukou a personál neměl přístup k funkční splachovací toaletě. Venku mimo prostor provozovny se pouze nacházela toaleta bez přívodu vody. Záchod nebyl splachovací a nebyl udržován v čistotě a v dobrém technickém stavu.
Na základě zjištěných hygienických podmínek SZPI konstatovala závažné porušení nařízení Rady (ES) č. 852/2004 o hygieně potravin a na místě uložila zákaz užívání prostor. Provozovatel zde nabízel zejména balené potraviny, nebalené ovoce a zeleninu, alkoholické i nealkoholické nápoje a cigarety. Inspekce povolí znovuotevření prodejny až po splnění zákonných požadavků v oblasti hygieny prodeje a vybavení. S provozovatelem inspekce zahájí správní řízení.
Zpracoval: Mgr. Pavel Kopřiva - tiskový mluvčí, tel.: +420 542 426 633
Další články v kategorii
- Není borovice jako borovice aneb jak požár pomůže s bojem s vetřelcem (12.05.2026)
- Včelstva v Česku přečkala minulou zimu dobře, úhyny klesly na 11 procent (12.05.2026)
- Les po požáru nezačíná od nuly. Obnova může být rychlejší než v odumřelých smrčinách, které ohněm neprošly (12.05.2026)
- Češi za polední menu platí rekordně: průměr už přesáhl 200 korun (12.05.2026)
- Vodňanské rybářské dny nabídnou kulturu i pohled do světa rybářství (12.05.2026)
- Sady Schwarz z Rokycanska přišly vinou čtyř hodin mrazů 30. dubna o půlku úrody (12.05.2026)
- Do Česka se vrátí mráz. Jeden den bude pro zahrádkáře a zemědělce kritický (12.05.2026)
- Kde hrozí setkání s medvědem? Situaci na Slovensku ukazuje nová mapa (12.05.2026)
- Potravinový ombudsman jednal s nevládními organizacemi, tématem byla transparentnost i nekalé obchodní praktiky (12.05.2026)

Tweet



