Tesco odměňuje za ekologické nákupy
19.08.2013 | bio-info.cz
Obchodní síť Tesco na Slovensku rozšiřuje seznam výrobků, za které mohou zákazníci získat Zelené body za šetření přírody.
K vícekrát použitelným eko taškám, úsporným žárovkám a biopotravinám přibudou i trvanlivé potraviny a oblečení.
"Projekt Zelené body je mezi zákazníky Tesco velmi oblíbený. Jen loni majitelé Clubcard za své ekologické nákupy nasbírali rekordních 26 milionů zelených bodů na své karty. Zákazníci tak šetří dvakrát - získávají extra body na své karty Clubcard, které se jim ve vyúčtování promění na eura a zároveň šetří přírodu,“ uvedl Peter Siváček, manažer věrnostního programu Clubcard na Slovensku.
Podle něj chce tak společnost ještě více přispět k ochraně životního prostředí a motivovat zákazníky, aby snížili množství používaných plastových tašek. Od 31. července 2013 je Tesco zpoplatnilo symbolickou částkou 0,03 €.
Tesco odměňuje věrné zákazníky za ekologické chování a koupi ekologických výrobků zelenými body už dva roky. Od srpna mohou majitelé věrnostní karty Clubcard získat zelené body i za koupi některého z více než 300 výrobků Fair trade oblečení z BIO bavlny, jako jsou například trička, topy nebo legíny, stejně za koupi nejen čerstvých, ale i trvanlivých potravin vlastní značky řetězce Tesco Organic, jako jsou například pomerančová šťáva či těstoviny. Zelené body dostanou zákazníci i za koupi systému na výrobu domácí sodovky Sodastream nebo solární lampy. Celkově si zákazníci mohou vybrat z více než 600 výrobků.
Zelené body Clubcard získá automaticky každý zákazník - držitel klubové karty Clubcard platící u pokladny, který si koupí ekologické produkty. Tyto výrobky jsou v prodejnách označené symbolem Zelené body.
České Tesco zatím zelené body nenabízí.
Zdroj: Tesco Slovenská republika
Další články v kategorii
- Souhrn událostí uplynulého dne 18. 8. 2026 (19.08.2026)
- Zemědělci od koalice pro boj se suchem očekávají dlouhodobý plán a financování (18.08.2026)
- Tropy už se do konce prázdnin nevrátí. Bude deštivo, přidají se i bouřky (18.08.2026)
- MZe: Žně jsou u konce, úroda obilovin i řepky je meziročně nižší (18.08.2026)
- Lactalis kupuje za 1,34 miliardy dolarů britskou divizi Saputa (18.08.2026)
- Nová pravidla EU mohou zdražit čokoládu. Afričtí pěstitelé kakaa se chystají na změny (18.08.2026)
- Déšť přinesl vláhu, ale nerovnoměrně. Který kraj měl nejvíc a který nejmíň (18.08.2026)
- Investice do boje se suchem musí být komplexní, opatření v krajině doplní posílené vodohospodářské investice (18.08.2026)
- Špatná sklizeň je problém na jednu sezonu, špatná zemědělská politika může škodit příštích sedm let (18.08.2026)
- Rybníkáři vybudují nové rybníky, či odbahní a zrekonstruují stávající. Ministerstvo zemědělství jim na to dá 250 milionů korun (18.08.2026)

Tweet



