Plzeňský Prazdroj má nového ředitele
27.08.2013 | Denik.cz
Generálním ředitelem Plzeňského Prazdroje se s platností od prvního srpna stal Brit Paolo Lanzarotti. Před nástupem do společnosti SABMiller, jejíž je Prazdroj součástí, strávil 18 let na vedoucích pozicích v ropném a plynárenském průmyslu. Během svého působení u SABMiller vedl podniky na několika pivních trzích v různých zemích.
Paolu Lanzarottimu je 47 let a pochází z Velké Británie. Je britské a italské národnosti. Vystudoval na King's College při Londýnské univerzitě. Je rovněž držitelem titulu MBA z Open University v Anglii.V pivovarnictví působí již devátým rokem. Do SABMiller nastoupil v roce 2005 a postupně prošel řadou komerčních pozic v Itálii. Poté se ujal role generálního ředitele na Slovensku a následně v Indii. Na Slovensku vedl 1,5 roku Pivovary Topvar, odtud se přesunul do Indie, kde řídil oživení indického podniku SABMiller zahrnujícího 14 výrobních závodů.
Autor: Hana PražákováDalší články v kategorii
- Ministr zemědělství diskutoval se zástupci nevládních organizací o budoucnosti českého zemědělství (09.05.2026)
- Při jarní Sbírce potravin se vybralo 702 tun potravin a drogerie, meziročně více (08.05.2026)
- SZ: Evropská komise zaslala českým úřadům další dotazy k Babišovu střetu zájmů (07.05.2026)
- Vědci vyvrátili jeden z nejznámějších mýtů o kukačkách. Vejce v zobáku nenosí (07.05.2026)
- Slovensko kvůli klesajícím cenám mléka navýší dotace farmářům, řekl ministr (07.05.2026)
- Pivovary Zubr mění taktiku. V létě budou vábit na lehkou pšenici i netradiční zážitky (07.05.2026)
- Ministr po kulatém stolu ke skotu: Chceme zvýšit zpracování hovězího masa v Česku a snížit vývoz živých zvířat (07.05.2026)
- V komerčním chovu prasat na Slovensku byl podle veterinářů potvrzen africký mor (07.05.2026)
- Nováčkovi: Farma ve vsi je opravdu ve vsi, a přitom jen kousek od Ostravy (07.05.2026)

Tweet



