Vyšší globální produkce pšenice a kukuřice

Mezinárodní rada pro obiloviny počítá v hospodářském roce 2013/14 s vyšší produkcí pšenice a kukuřice ve světě.

(ÚZEI, Agronavigator.cz) – Mezinárodní rada pro obiloviny (IGC) počítá v hospodářském roce 2013/14 na základě pravděpodobně výrazně objemnější sklizně v USA s vyšší globální nabídkou kukuřice a koriguje svůj odhad sklizně o pět milionů tun nahoru na 948 milionů tun. To by odpovídalo meziročnímu nárůstu o 85 milionů tun. Také globální zásoby ke konci hospodářského roku jsou podle aktuální zprávy expertů IGC výrazně vyšší. Se současnými 152 miliony tun by mohla být hodnota z předchozího roku překonána o 17 procent.

Vedle výrazného nárůstu produkce kukuřice se v roce 2013/14 očekává také nárůst produkce pšenice na 696 milionů tun, především kvůli vyšší sklizni v Kanadě a Kazachstánu. V září 2013 byl odhad expertů ještě o tři miliony tun nižší. Jenom sklizeň pšenice v Kanadě se díky příznivým povětrnostním podmínkám v létě a velmi dobrým výnosům očekává v rekordní výši 33 milionů tun.

http://www.topagrar.com/news/Markt-Marktnews-Moskau-beklagt-Systemwiderspruch-bei-deutscher-Agrarexportzertifzierung-1285520.html

Web-portál Agronavigátor podléhá licenci Creative Commons (Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla). Články lze šířit pouze s uvedením původní citace a s uvedením zdroje ÚZEI, Agronavigator.cz.

Tisk

Další články v kategorii

Agris Online

Agris Online

Agris on-line
Papers in Economics and Informatics


Kalendář


Podporujeme utipa.info