Světový duel vín: V Hustopečích bude i šampion z Číny
22.11.2013 | Denik.cz
Karel Roden, Brad Pitt, Sting, Antonio Banderas či fenomenální fotbalista Lionel Messi. Vína od nositelů těchto zvučných jmen budou v sobotu k ochutnání v Hustopečích. Ve Světovém duelu vín se mezi sebou utká špička světových a tuzemských vín.
„Připraveno bude tři sta vzorků vína z více než dvaceti států světa. Třeba šampioni z Francie, Rakouska, Nového Zélandu, ale i z Číny nebo Brazílie. Zajímavostí bude vzorek ze sto dvacet let staré vinice ve Španělsku," uvedla Dagmar Humpolíková, která v Hustopečích zodpovídá za marketing a kulturu.
Tématem letošního čtvrtého ročníku je Aroma versus Elegance a Finesa versus Struktura.
Podle pořadatelů je cílem ochutnávky mimo jiné vyzdvihnout a poukázat na určité kvalitativní znaky vín. Atmosféru k tomu navodí cimbálová muzika Jana Bradáče, která bude hrát v Hotelu Centro od tří hodin odpoledne, samotná akce ale začne už v deset hodin.
Vstupenky v předprodeji si mohou zájemci zakoupit v turistickém informačním centru, cena je 550 korun a zahrnuje skleničku, katalog a volnou ochutnávku vín. Počet míst je omezený.
Autor: Přemysl Spěvák
Další články v kategorii
- Souhrn událostí uplynulého dne 19. 8. 2026 (20.08.2026)
- ČHMÚ identifikoval území, která jsou v Česku nejvíce ohrožená suchem (19.08.2026)
- Nekomplikujte farmářům prodej ze dvora. Senátorka Jarmila Smotlachová chce změnu zákona o EET (19.08.2026)
- Vědci zkoumali, jak může hospodaření udržet a zvýšit zásobu uhlíku v lesních půdách (19.08.2026)
- Inflace v EU v červenci vzrostla na tři procenta, v ČR byla druhá nejnižší (19.08.2026)
- Odborná cesta za piemonty do Itálie (19.08.2026)
- Senátní výbor žádá vládu o zřízení pracovní skupiny k velkoplošným požárům (19.08.2026)
- Děti poznávají řemesla přímo u výrobců. Učí se i pečovat o přírodu. (19.08.2026)
- Amazonský prales se sám regeneruje díky klíčovým stromům (19.08.2026)
- Rozloha chmelnic v Česku se mírně snížila, chmel se pěstuje na 4784 hektarech (19.08.2026)

Tweet



