Lovochemie očekává slabší rok než vloni, bude ale opět v zisku

Lovochemie letos očekává kladný hospodářský výsledek, bude ale slabší než loňský, uvedl ředitel firmy Petr Cingr. V roce 2012 byl hospodářský výsledek Lovochemie před zdaněním 495 milionů korun. Společnost, která je součástí holdingu Agrofert Andreje Babiše, v Lovosicích vyrábí průmyslová hnojiva.

Cingr uvedl, že letošní rok byl pro firmu specifický z několika hledisek. Chod firmy ovlivnila červnová povodeň, kvůli které musela být na čas zastavena výroba, ale také zahájení dvou významných rozvojových projektů – výstavba nové energetiky a přestavba jedné z výroben hnojiv. „Nepříznivě se na hospodářském výsledku projevil růst ceny hlavní suroviny, kterou je čpavek," dodal Cingr.

Zmíněná výstavba nového energetického zdroje byla také letošní největší investicí Lovochemie, dokončena bude v roce 2015. „Celkové výdaje jsou plánovány na 1,3 miliardy korun. Investiční výdaje do běžící rekonstrukce výrobny hnojiv jsou cca 350 mililionu korun," uvedl. Podle něj budou obě akce patřit k největším investicím i v nadcházejí­cím roce.

Lovochemie očekává, že jí nový rok přinese podobné výsledky jako ten letošní. „V roce 2014 uvedeme do provozu modernizovanou jednotku ledku vápenatého s vyšší výrobní kapacitou o 50 procent a na trh uvedeme dva nové výrobky. Nedojde však ke zvýšení počtu pracovníků, očekáváme stabilní stav na úrovni roku 2013," uvedl Cingr. Podle výroční zprávy Lovochemie v roce 2012 zaměstnávala v průměru 643 lidí. Vloni firma vyrobila 203.877 tun dusíkatých hnojiv, 4986 tun fosforečných hnojiv a 3823 draselných hnojiv.

Lovochemie a Preol jsou součástí holdingu Agrofert Andreje Babiše. Zisk celého holdingu více než 200 firem byl loni asi šest miliard korun. Konsolidované tržby skupiny 209 firem vloni vzrostly na 132,5 miliardy korun z předloňských 117,6 miliardy.

Autor: ČTK

Tisk

Další články v kategorii

Agris Online

Agris Online

Agris on-line
Papers in Economics and Informatics
ISSN: 1804-1930


Kalendář


Podporujeme utipa.info