Souhrn událostí uplynulých dní – 24. – 26.1.2014

Škodlivost pesticidů na včelstva potvrdil i nezávislý výzkum

Ekologičtí zemědělci přivítali zákaz používání tří druhů pesticidů ze skupiny neonikotinoidů, který platí od počátku prosince. Likvidační efekt na včelstva nyní potvrdila i studie Výzkumného ústavu včelařského.

Greenpeace: Bez obav lze jíst jen kapry, ostatní ryby jsou přelovené

Ekologická organizace Greenpeace sestavila přehled ryb, které lze jíst bez obav z dopadů na jejich populaci. Z více než stovky druhů ryb a jiných vodních tvorů, které se běžně objevují na talíři, si lze zcela bez obav dopřát jen kapra. Makrela, ďas, žralok, úhoř, ale i některé druhy tresky.

Hruška může převzít více než dvacet moravských prodejen Teska

Maloobchodní řetězec Hruška může převzít od svého rivala společnosti Tesco Stores 22 prodejen na severní Moravě. Fúzi povolil antimonopolní úřad. Rozhodnutí je pravomocné. Hruška může do své sítě podle Úřad pro ochranu hospodářské soutěže zapojit prodejny Teska nacházející se v okresech Karviná, Frýdek-Místek, Ostrava-město, Zlín, Nový Jičín, Opava a Kroměříž.

Jurečka:Obchodníci by mohli mít povinnost nabízet potraviny z ČR

Obchodní řetězce by podle kandidáta na ministra zemědělství Mariana Jurečky (KDU-ČSL) mohly mít v Česku povinnost nabízet určitý podíl potravin od tuzemských dodavatelů. Množství českých potravin na pultech obchodů nyní žádný zákon nereguluje, velké obchodní řetězce ale po loňské novele zákona o potravinách budou muset u vstupu do prodejen zveřejňovat údaj o pěti hlavních zemích, ze kterých pochází zboží v jejich nabídce.

Úplné texty zpráv a další události včerejšího dne naleznete zde.

Tisk

Další články v kategorii

Agris Online

Agris Online

Agris on-line
Papers in Economics and Informatics


Kalendář


Podporujeme utipa.info