Břeclavský pivovar: Podlužan bude jedenáctistupňový
30.01.2014 | Denik.cz
Odtajněno. Ze Zámeckého pivovaru v Břeclavi v úterý zaznělo: Tento týden začínáme vařit Podlužan. Prohlásila to mluvčí pivovaru Jana Kiliánová. Podrobné informace o novém druhu piva zástupci pivovaru oficiálně sdělí až na tiskové konferenci začátkem března, přesto Břeclavský deník Rovnost již ví, co bude za touto staronovou značkou stát.
„Podlužan bude jedenáctistupňové pivo. Doplníme tím řadu našich základních piv, desítku Delegáta a dvanáctistupňového Kance," prozradila Kiliánová. Potvrdila tak očekávaný tah břeclavského pivovaru – vznik tria.Podle mluvčí je naplánované začít s distribucí „jedenáctky" koncem dubna. „Podlužan půjde jako výčepní pivo do restaurací, hospod, a také do skleněných a PET lahví," dodala.
Zámecký pivovar Břeclav oznámil převzetí ochranné známky pivní značky Podlužan začátkem prosince loňského roku. Předtím ji vlastnil podnikatel Zdeněk Balga. „V následujícím období by měl Podlužan znamenat tradici, kvalitu a poctivě vyrobené pivo," uvedl při té příležitosti člen správní rady pivovaru Jan Svoboda.
Letos pivovar rozšířil kapacitu o tři ležácké tanky o obsahu 210 hektolitrů a jednu spilku.
Autor: Přemysl Spěvák
Další články v kategorii
- Český hrách pod drobnohledem: Vědci z MENDELU bojují s chorobami, které ohrožují potravinovou bezpečnost (21.07.2026)
- Počasí na jižní Moravě výrazně urychlilo sklizeň, na Břeclavsku mají hotovo (21.07.2026)
- Rolnický fond žaluje 28 firem Agrofertu, chce zpět dotace za 22 milionů korun (21.07.2026)
- Souhrn událostí uplynulého dne 20. 7. 2026 (21.07.2026)
- Taco Bell přestal v některých státech kvůli průjmovému onemocnění podávat salát (20.07.2026)
- Moniliový úžeh: Tichý zabiják vašich ovocných stromů (20.07.2026)
- Italská vinařství se topí ve víně, zásoby mají nejméně na rok (20.07.2026)
- Invaze listokazů japonských ničí italské vinice (20.07.2026)
- Ve Španělsku čelí invazi housenek. Někteří lidé museli uprchnout z domovů (20.07.2026)

Tweet



