Souhrn událostí uplynulého dne – 20. 2. 2014
21.02.2014 | Agris
Již na počátku měsíce února (3. 2.) upozornila Státní veterinární správa všechny krajské veterinární správy, že je třeba být v úzkém kontaktu s chovateli prasat a farmově chovaných prasat divokých i s myslivci s ohledem na možné riziko zavlečení afrického moru prasat.
Kofola koupila síť fresh barů Mangaloo. Stala se lídrem na trhVýrobce nealkoholických nápojů Kofola koupil společnost Mangaloo, která v 17 barech nabízí čerstvé ovocné a zeleninové šťávy, saláty či polévky. Kofola tak má v současnosti celkem 37 fresh barů a akvizice ji vyšvihla na první místo v této rostoucí kategorii. Detaily transakce nechtějí firmy zveřejňovat. Kofola již na konci roku 2012 koupila síť fresh barů UGO.
Potravinářskému gigantu Danone poprvé po letech klesl roční ziskrancouzský potravinářský gigant Danone loni hospodařil s čistým ziskem 1,42 miliardy eur (38,9 miliardy eur), což je oproti předešlému roku méně o 15 procent. Na výsledcích se podepsal mimo jiné slabší prodej v Evropě a silné euro. Podle agentury DPA je to poprvé za nejméně deset let, kdy výrobce stejnojmenných jogurtů či balených vod Evian vydělal méně než před rokem.
Lesům ČR loni klesl zisk na 5,1 miliardy, letos čekají 3,9 miliardyStátnímu podniku Lesy České republiky (LČR) loni podle neuaditovaných výsledků klesl hrubý zisk o sedm procent na 5,1 miliardy korun z předloňských rekordních 5,48 miliardy. Letos Lesy ČR počítají s poklesem zisku na 3,9 miliardy korun. ČTK to po zasedání dozorčí rady LČR řekl mluvčí podniku Zbyněk Boublík.
Úplné texty zpráv a další události včerejšího dne naleznete zde.
Další články v kategorii
- Od srpna 2026 začnou platit první klíčové povinnosti PPWR. Jste připraveni? (26.06.2026)
- Jihlava nechá prověřit možné zdroje podzemní vody ve třech lokalitách (26.06.2026)
- Lokální hovězí ve veřejném stravování: šance či utopie? (26.06.2026)
- Vláda projedná vyšší dotace pro včelaře kvůli zdražování včelařského vybavení (26.06.2026)
- Vinařství Ludwig podalo ústavní stížnost, chce zvrátit rozhodnutí SZPI (26.06.2026)
- České lesy letos trápí dlouhodobé sucho, někde stromy ani nepřirůstají (26.06.2026)
- Změna v supermarketech v Česku: Obchody zavádí letní režim, mění otevírací dobu (26.06.2026)
- Prazdroj se ptá lidí, co pro ně znamená jít „na jedno“ a na festivalech nabídne alkotestery (26.06.2026)
- Získají podniky s více než 250 zaměstnanci většinu dotací na zpracování zemědělských produktů? (26.06.2026)
- Doporučení pro chovatele zvířat spojená s horkým počasím (26.06.2026)

Tweet



