Výstaviště Zahrada Čech rozšiřuje nabídku návštěvníkům
31.03.2014 | FinančníNoviny.cz
Výstaviště Zahrada Čech v Litoměřicích mění svou podobu. Nové jsou stánky, rozšířila se nabídka jednotlivých akcí, pořadatelé slibují větší počet vystavovatelů i bohatší program než v minulosti. Výstavní sezonu zahájí v dubnu už tradiční Tržnice Zahrady Čech. ČTK novinky představila vedoucí obchodu společnosti Zahrada Čech Michaela Mokrá.
Areál o rozloze 12.000 metrů čtverečních pořadatelé modernizují. Letos se změnil prostor u hlavního pódia. Původní stánky, které stály na místě zhruba 30 let, byly v havarijním stavu. "Slouží především pro přípravu občerstvení, ty staré nebyly napojeny na rozvod vody ani odpadu. Teď už je na jejich místě 11 nových. Nové je i jednotné posezení okolo," uvedla Mokrá. Děti mohou využít nové hřiště, kolem něhož budou různé atrakce.
V plánu je stavba moderního pavilonu, jenž by mohl sloužit jako víceúčelová hala. "Stavbu nyní řešíme s městem," řekla Mokrá. Litoměřice mají padesátiprocentní podíl ve společnosti Zahrada Čech, stejný podíl drží podle obchodního rejstříku firma EXPO CZ.
Kalendář akcí letos rozšířili pořadatelé o cyklofestival, uskuteční se druhý ročník gastrofestivalu, návštěvníci nepřijdou o oblíbenou výstavu Dům, zahrada, volný čas či mezinárodní výstavu psů. V areálu mohou lidé navštívit také farmářské trhy a v září se uskuteční opět veletrh Zahrada Čech, který loni navštívilo 80.000 lidí.
Zahrádkářům se brány areálu otevřou 9. dubna, kdy začne Tržnice Zahrady Čech. Jarní výstava v roce 2013 přilákala 30.000 lidí. "Novinkou je chovatelský pavilon, kde si budou moci lidé prohlédnout různé druhy zvířat či zakoupit kuřice a krmivo. V řemeslném pavilonu představíme výrobce keramiky, proutěného zboží, ručně malované kraslice, pomlázky a další zboží. Uskuteční se také řada odborných seminářů pro veřejnost," řekla Mokrá. Výstava končí 13. dubna. Ročně na litoměřické výstaviště zavítá asi 90.000 lidí.
Další články v kategorii
- Lesy v Pardubickém kraji se mění ve prospěch listnatých dřevin (15.08.2026)
- Hašení požáru špatnými hasicími prostředky, říká o Babišově koalici proti suchu zemědělec Štefl (14.08.2026)
- Evropu sevřela už pátá letošní vlna veder. Opět za ni může tepelná kupole (14.08.2026)
- Experti: Sucho v ČR pomůže řešit kombinace zadržování vody v krajině a nádrží (14.08.2026)
- Vláda chce na boj proti suchu čtyři miliardy korun a speciální zákon (14.08.2026)
- Horké a suché počasí nahrává vosám. Jejich hnízda letos rostou za mimořádně teplých nocí rychleji (14.08.2026)
- Společnost Maso uzeniny Polička se po dvou letech ztrát vrátila k zisku (14.08.2026)
- Extrémní půdní sucho sužuje Česko. Rostlinám dochází voda (14.08.2026)
- Do Česka přichází nový burgerový řetězec. Zrodil se ve zrušených záchodcích (14.08.2026)

Tweet



