Souhrn událostí uplynulého dne – 8. 4. 2014
09.04.2014 | Agris
V rámci kontroly bezpečnosti potravin Stání zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI) v roce 2013 mj. zkontrolovala 4 807 šarží potravin z hlediska přítomnosti cizorodých látek – pesticidů, mykotoxinů, chemických prvků, konzervantů a barviv. Celkem u 273 šarží potravin analýza potvrdila nadlimitní přítomnost cizorodých látek.
Ministerstvo zemědělství vyhlásilo výběrová řízení na ředitele SPÚ a ÚKZÚZMinisterstvo zemědělství dnes vyhlásilo výběrová řízení na ředitele Státního pozemkového úřadu (SPÚ) a také Ústředního kontrolního a zkušebního ústavu zemědělského (ÚKZÚZ). Zájemci se mohou hlásit do 28. dubna 2014 na personální odbor MZe.
Rusko zakázalo dovoz výrobků šesti mlékárenských firem z UkrajinyObchodní vztahy mezi Ruskem a Ukrajinou se dále zhoršují. Ruský úřad pro ochranu spotřebitelů dnes oznámil, že pozastavil dovoz mléčných výrobků od šesti ukrajinských producentů. Moskva tak zřejmě reaguje na podobný krok Ukrajiny z konce minulého týdne. Ukrajina dočasně zakázala na svém území prodej výrobků sedmi ruských potravinářských firem.
Regionální speciality jsou tahákem, turisti je během cest rádi ochutnajíPěstitelé, chovatelé a výrobci v Železných horách zkoušejí nový způsob, jak podpořit regionální produkty. Společně vytvořili takzvanou Gurmánskou stezku, která turisty provází po farmách nebo restauracích a nabízí místní speciality. Certifikované výrobky z venkova mají zároveň oživit okrajovou část Pardubického kraje.
Úplné texty zpráv a další události včerejšího dne naleznete zde.
Další články v kategorii
- Lesy v Pardubickém kraji se mění ve prospěch listnatých dřevin (15.08.2026)
- Hašení požáru špatnými hasicími prostředky, říká o Babišově koalici proti suchu zemědělec Štefl (14.08.2026)
- Evropu sevřela už pátá letošní vlna veder. Opět za ni může tepelná kupole (14.08.2026)
- Experti: Sucho v ČR pomůže řešit kombinace zadržování vody v krajině a nádrží (14.08.2026)
- Vláda chce na boj proti suchu čtyři miliardy korun a speciální zákon (14.08.2026)
- Horké a suché počasí nahrává vosám. Jejich hnízda letos rostou za mimořádně teplých nocí rychleji (14.08.2026)
- Společnost Maso uzeniny Polička se po dvou letech ztrát vrátila k zisku (14.08.2026)
- Extrémní půdní sucho sužuje Česko. Rostlinám dochází voda (14.08.2026)
- Do Česka přichází nový burgerový řetězec. Zrodil se ve zrušených záchodcích (14.08.2026)

Tweet



