Zisk Coca-Coly v prvním čtvrtletí klesl o osm procent
15.04.2014 | Finance.cz
Největšímu světovému výrobci nealkoholických nápojů Coca-Cola klesl v prvním čtvrtletí letošního roku čistý zisk o osm procent na 1,62 miliardy USD (32,2 miliardy Kč). Propad způsobil slabší objem prodeje v Evropě a prodej stáčírny v Brazílii. Příjmy se sice rovněž snížily, avšak díky Číně překonaly očekávání, uvedla firma v dnešním prohlášení.
Zisk na akcii bez mimořádných položek činil 44 centů a byl v souladu s očekáváním analytiků dotazovaných agenturou Reuters. Příjmy se snížily o čtyři procenta na 10,58 miliardy USD. Analytici čekali v průměru jejich pokles až na 10,55 miliardy USD. Na příjmy měl negativní dopad také silný dolar, který snižuje příjmy firmy ze zahraničí při přepočtu na domácí měnu.
Objem prodeje stoupl o dvě procenta. V Evropě se snížil o čtyři procenta, v Číně však vzrostl o 12 procent a v Indii a Rusku o šest procent. V Severní Americe, která je největším trhem firmy, prodej stagnoval. Firma kromě nápojů stejného jména vlastní také nápojové značky Sprite, Powerade či Dasani.
zdroj: čtk
Další články v kategorii
- MENDELU podala odvolání proti výsledku hodnocení v segmentu vysokých škol a žádá opakované projednání (26.06.2026)
- Souhrn událostí uplynulého dne 25. 6. 2026 (26.06.2026)
- Polsko plánuje zvýšit daň z alkoholu a cukru, potřebuje peníze pro zdravotnictví (25.06.2026)
- Odborníci a rybáři odlovili z rybníka v Kroměříži téměř 2700 invazních sumečků (25.06.2026)
- Výrobce potravin HERO Czech dostal od ÚOHS pokutu 2,28 milionu korun (25.06.2026)
- Martin Šebestyán: Můj cíl je změnit strukturu zemědělství, aby potravinová suverenita byla vyšší než 55 % (25.06.2026)
- Klan Tomanů přišel o dotace. Příběh byznysu rodiny ministra zemědělství je divoký (25.06.2026)
- Vzteklina se po letech vrací do Evropy. Ohniska se objevila i u českých sousedů (25.06.2026)
- Česká inspekce životního prostředí má nového ředitele, stal se jím Pavel Straka (25.06.2026)
- Autonomní systém pro záchranu srnčat při senoseči. (25.06.2026)

Tweet



