Souhrn událostí uplynulého dne – 28. 4. 2014

Farmářské obchody Sklizeno zvýšily loni tržby pětkrát na 74 mil.

Síť farmářských obchodů Sklizeno loni zvýšila meziročně tržby téměř pětkrát na 74 milionů korun. Společnost plánuje do konce roku otevřít čtyři nové prodejny v Praze a v Brně. Na dotaz ČTK to uvedl zakladatel Sklizeno David Kukla. Loni řetězec otevřel sedm nových obchodů, celkem jich tak má deset.

Výkyvy cen zemědělské produkce trápí výrobce

Část trhu, na níž se obchodují zemědělské komodity, postihla bouře cenových výkyvů. Především ceny kávy, cukru a pšenice jsou od začátku roku velmi rozkolísané. Cenová nestabilita je přitom pro odběratele horší než rostoucí ceny, protože nevědí, s jakou cenou mají ve svých plánech počítat.

Potravinová soběstačnost: Česko versus Čína

Čína se vzdala jednoho z dosud nejposvátnějších pilířů zemědělské politiky – potravinové soběstačnosti. Vedení státu se tak odpoutává od dogmatu, které pronikalo jeho myšlením několik desetiletí. Důraz na pěstování vybraných plodin a rigidní, centrálně stanovovaný systém vyústil v závažné zásobovací potíže, pěstování plodin na nevhodných polích a přehánění papírových výnosů.

Český trh s biopotravinami v roce 2012 vzrostl

Lidé v České republice utratili v roce 2012 za biopotraviny 1,78 miliardy korun, což představuje narůst o 6,7 % proti roku 2011. Průměrná roční spotřeba na obyvatele byla necelých 200 korun a podíl biopotravin na celkové spotřebě potravin a nápojů se v posledních třech letech pohybuje mezi 0,6 a 0,7 procenta.

Úplné texty zpráv a další události včerejšího dne naleznete zde.

Tisk

Další články v kategorii

Agris Online

Agris Online

Agris on-line
Papers in Economics and Informatics


Kalendář


Podporujeme utipa.info