Stanovisko Ministerstva zemědělství ke kontrolnímu nálezu NKÚ v OP Rybářství 2007 - 2013
02.06.2014 | MZe ČR
Nejvyšší kontrolní úřad (NKÚ) se zaměřil na Operační program Rybářství 2007–2013 a prověřil 33 projektů za celkem 128,5 milionu korun. Podstatné je, že ze strany OP Rybářství hladina významné chybovosti v projektech nepřekročila 2 %, jak stanovuje metodika kontroly čerpání evropských dotací. OP Rybářství jako celek tak lze označit za funkční. NKÚ v této souvislosti pak vyhodnotil řídicí a kontrolní systém programu jako účinný.
Chyby, na něž NKÚ poukazuje, se vztahují v podstatě pouze k jedinému projektu z celkem 33 kontrolovaných – a to k projektu Ryba domácí. Ministr zemědělství Marian Jurečka se k uvedenému projektu staví dlouhodobě negativně. „Není pro mě žádným překvapením, že NKÚ kritizuje projekt Ryba domácí. Osobně jsem měl vůči tomuto projektu v minulosti velké výhrady. Ihned po svém nástupu na Ministerstvo zemědělství jsem také rozhodl o zrušení navazujícího projektu Ryba sladkovodní za více než 60 milionů korun,“ řekl ke zprávě NKÚ ministr Jurečka.
Ministerstvo zemědělství se při tvorbě pravidel pro navazující operační program v programovém období 2014 – 2020 bude snažit o to, aby se výtky, které ve své zprávě uvádí NKÚ, v budoucnosti neopakovaly.
- Hynek Jordán
- ředitel Odboru komunikace MZe
Další články v kategorii
- Od srpna 2026 začnou platit první klíčové povinnosti PPWR. Jste připraveni? (26.06.2026)
- Jihlava nechá prověřit možné zdroje podzemní vody ve třech lokalitách (26.06.2026)
- Lokální hovězí ve veřejném stravování: šance či utopie? (26.06.2026)
- Vláda projedná vyšší dotace pro včelaře kvůli zdražování včelařského vybavení (26.06.2026)
- Vinařství Ludwig podalo ústavní stížnost, chce zvrátit rozhodnutí SZPI (26.06.2026)
- České lesy letos trápí dlouhodobé sucho, někde stromy ani nepřirůstají (26.06.2026)
- Změna v supermarketech v Česku: Obchody zavádí letní režim, mění otevírací dobu (26.06.2026)
- Prazdroj se ptá lidí, co pro ně znamená jít „na jedno“ a na festivalech nabídne alkotestery (26.06.2026)
- Získají podniky s více než 250 zaměstnanci většinu dotací na zpracování zemědělských produktů? (26.06.2026)
- Doporučení pro chovatele zvířat spojená s horkým počasím (26.06.2026)

Tweet



