Kdo má srdce, jezdí pomaleji
04.06.2014 | SVS ČR
Asi zejména ze sedla bicyklu si jezdec dobře všimne důsledků nepřiměřeně rychlé jízdy motoristů a jejich nepozornosti především v obcích. Je to smutný pohled na vyhasínající zraky psů, koček, slepic či jiných zvířat.
Obezřetnost je na místě zejména v tomto ročním období, a to v čase ranního svítání a večerního soumraku. Šelmy se vydávají na lov, popřípadě se z něj vracejí. Přes silnici se v krajině potřebuje dostat na druhou stranu i jezevec, liška či spárkatá zvěř.
Tato problematika se nedotýká oblasti státního veterinárního dozoru přímo, jen lze podotknout, že mrtvá, tj. i vozidly sražená zvěř v katastru obce musí být na obecní náklady tzv. neškodně odstraněna. Nu, dobrá. Ale není lepší prevence???
Jezdit pomaleji, a to především tam, kde se se může vyskytovat nějaké zvíře (mládě, srnec, jelen, divočák, jezevec, lasička, aj.), ale i v obcích, kde ze vrátek může vyběhnout dítě, pes, a přes vrátka kočka.
Pomaleji!!!
Josef Duben, tisk. mluvčí SVS
Další články v kategorii
- Hašení požáru špatnými hasicími prostředky, říká o Babišově koalici proti suchu zemědělec Štefl (14.08.2026)
- Evropu sevřela už pátá letošní vlna veder. Opět za ni může tepelná kupole (14.08.2026)
- Experti: Sucho v ČR pomůže řešit kombinace zadržování vody v krajině a nádrží (14.08.2026)
- Vláda chce na boj proti suchu čtyři miliardy korun a speciální zákon (14.08.2026)
- Horké a suché počasí nahrává vosám. Jejich hnízda letos rostou za mimořádně teplých nocí rychleji (14.08.2026)
- Společnost Maso uzeniny Polička se po dvou letech ztrát vrátila k zisku (14.08.2026)
- Extrémní půdní sucho sužuje Česko. Rostlinám dochází voda (14.08.2026)
- Do Česka přichází nový burgerový řetězec. Zrodil se ve zrušených záchodcích (14.08.2026)

Tweet



