V Národním zemědělském muzeu vystavují školáci a studenti
04.06.2014 | MZe ČR
Nejlepší práce dětí, které se zúčastnily soutěže každoročně vyhlašované Ministerstvem zemědělství u příležitosti Světového dne vody, jsou nově k vidění v Národním zemědělském muzeu v Praze. Vítěze vybírala odborná porota tvořená zástupci pořadatele. Práce pro 8. ročník soutěže nazvané Voda a energie vytvářely stovky dětí z celé České republiky a návštěvníci muzea je mohou zhlédnout do poloviny července.
Každý ročník soutěže se snaží vodu představit z jiného pohledu. Do soutěže mohly své týmy přihlásit základní školy, víceletá gymnázia, volnočasové kroužky a instituce. Porota vybrala tři nejlepší práce v každé kategorii.
V kategorii koláže zvítězila desetiletá Sára Timošová ze Základní a Mateřské školy Bravantice s prací nazvanou Výroba energie u nás. V kategorii prezentace porota ohodnotila jako nejlepší dílo studentek kvarty Základní školy a Gymnázia Vítkov. Kristýna Plačková, Alena Polášková a Anna Kazimírová nazvaly svoji práci Energie pro vodu nejen v domácnosti.
Hlasování veřejnosti o nejlepší koláž vyhrála Klára Beníšková z páté třídy Základní školy Litultovice za dílo s názvem Voda a energie pro naši zeměkouli.
Hynek Jordán
ředitel Odboru komunikace MZe
Další články v kategorii
- Provozovateli jatek v Holešově meziročně vzrostl čistý zisk a také tržby (20.12.2025)
- Státní veterinární správa začala ode dneška kontrolovat prodeje živých kaprů (19.12.2025)
- Španělské úřady prověřují, zda africký mor prasat neunikl z tamní laboratoře (19.12.2025)
- Ve Stálkách na Znojemsku postaví zemědělci šest nových hal pro chov brojlerů (19.12.2025)
- Dohoda EU s Mercosurem o obchodu se odkládá na leden, uvedla von der Leyenová (19.12.2025)
- Park České Švýcarsko plánuje nové projekty, chce nové návštěvnické centrum (19.12.2025)
- Německo a Španělsko vyzvaly lídry EU k podpoře dohody s Mercosurem (19.12.2025)
- Opakované demonstrace zemědělcům dobré jméno neudělají (19.12.2025)
- ČSÚ: Produkce odpadů v ČR vloni vzrostla o šest pct na 3697 kg na obyvatele (19.12.2025)
- V Bruselu protestují tisíce zemědělců proti zemědělské politice EU (19.12.2025)

Tweet



