Tyson zvítězil v souboji producentů masa o Hillshire Brand
10.06.2014 | Finance.cz
Největší americký zpracovatel masa Tyson Foods vyhrál souboj o potravinářskou společnost Hillshire Brand. Konkurenční společnost Pilgrim's Pride dnes z boje odstoupila, protože Tyson Foods zvýšil nabídku na celkovou částku 8,55 miliardy dolarů (172 miliard Kč) včetně dluhu.
Válka masných koncernů začala před dvěma týdny, kdy největší americký zpracovatel drůbeže Pilgrim's Pride nabídl odkoupení akcií Hillshire Brand po 45 dolarech. Po vstupu Tysonu do hry Pilgrim's Pride nabídku zvýšil na 55 dolarů, Tyson dnes ale přišel s cenou 63 dolarů za akcii, na což už konkurent nenašel odpověď.
Hillshire je známá hlavně výrobou salámů a párků značky Ball Park nebo Jimmy Dean. Tyson Foods o ni svedla v podstatě souboj s brazilskou skupinou JBS, která má v Pilgrim's Pride podíl 75 procent. Tyson je druhým největším zpracovatelem masa na světě právě po JBS.
Tyson i Pilgrim's si ve svých nabídkách vymínily, že Hillshire ukončí jednání o převzetí výrobce konzervované a mražené zeleniny Pinnacle. Hillshire předložila nabídku na převzetí Pinnacle za 4,3 miliardy USD před necelým měsícem.
Rostoucí globální poptávka po mase zvýšila v masném průmyslu aktivitu na poli fúzí a akvizic. Loni například čínská skupina WH Group koupila za zhruba pět miliard dolarů amerického zpracovatele vepřového Smithfield Foods.
zdroj: čtk
Další články v kategorii
- Souhrn událostí uplynulého dne 31.3.2026 (01.04.2026)
- Týden v zemědělství podle Petra Havla – č. 12 (31.03.2026)
- Americký výrobce koření McCormick se spojí s potravinářskou divizí Unileveru (31.03.2026)
- Vedení Mendelovy univerzity v Brně se ujal rektor Martin Klimánek (31.03.2026)
- ČSÚ: Chráněná území v Plzeňském kraji tvoří téměř pětinu z celkové rozlohy kraje (31.03.2026)
- Pozvánky na Polní dny Carboneg 2026 (31.03.2026)
- Inspekce: V bramborovém salátu z Globusu jsou bakterie způsobující listeriózu (31.03.2026)
- Podle čeho je možné odhadnout objem kůrovcových těžeb (31.03.2026)
- Italskému výrobci kávy Lavazza loni stoupl zisk o 8,8 procenta (31.03.2026)
- Velikonoční pečení? Nákup podle letáků vyjde levněji než loni, hlavně díky máslu (31.03.2026)

Tweet



