Nový postup Ministerstva zemědělství při zadávání veřejných zakázek má úspěch. Zájem projevilo sedm společností
20.06.2014 | MZe ČR
Dvacet zástupců ze sedmi dodavatelských společností se přišlo na Ministerstvo zemědělství informovat na plánovanou veřejnou zakázku v oblasti informačních a komunikačních technologií (ICT). Ministerstvo zemědělství totiž zavedlo tzv. předběžné tržní konzultace. Případní zájemci se můžou dozvědět podrobnosti k chystané veřejné zakázce ještě před tím, než je vyhlášená. Tento postup umožňuje nová směrnice EU.
Ministerstvo zemědělství využilo nový postup schválený Evropskou unií a poprvé využilo možnost tzv. předběžné tržní konzultace. Ještě před spuštěním veřejné zakázky na ICT služby za téměř 90 milionů korun seznámilo potenciální zájemce s technickými parametry poptávaného systému, předpokládanými požadavky na kvalifikaci dodavatele a předběžnou představou o hodnotících kritériích. Zástupci dodavatelů měli možnost vyjádřit se k těmto informacím rovnou na místě, nebo poslat písemné připomínky do 25. června 2014.
Výsledkem diskuze o technických parametrech bude úprava zadávacích podmínek. Ministerstvo zemědělství tak vyjde vstříc možným dodavatelům a upřesní požadavky, aby byly lépe pochopitelné. Právě zpětná vazba je hlavním důvodem, proč se u složitějších zakázek zavedla možnost předběžné tržní konzultace. Cílem této formy komunikace je efektivnost, otevřenost a také pomoc případným dodavatelům s podáním kvalitně zpracované nabídky. Ministerstvo plánuje využít tržní konzultace i při dalších veřejných zakázkách, zejména v případech sociálně odpovědného zadávání, kdy mají firmy zaměstnávat například dlouhodobě nezaměstnané, osoby ohrožené na trhu práce (lidé pečující o děti, zdravotně postižení, lidé blízcí důchodovému věku), vytvářet nová pracovní místa, stáže pro studenty apod.
- Hynek Jordán
- ředitel Odboru komunikace MZe
Další články v kategorii
- Umělé vánoční stromky zůstaly v menšině. Většina je od soukromých pěstitelů (22.12.2025)
- Pivovar Strakonice loni prodal přes 49.000 hektolitrů piva, meziročně více (22.12.2025)
- Dovoz potravin bude rekordní, schodek stoupne na 55 miliard, odhaduje svaz (22.12.2025)
- Souhrn událostí uplynulých dní – 19. – 21.12. 2025 (22.12.2025)
- Ve velkochovu slepic na Havlíčkobrodsku veterináři potvrdili ptačí chřipku (21.12.2025)
- Provozovateli jatek v Holešově meziročně vzrostl čistý zisk a také tržby (20.12.2025)
- Státní veterinární správa začala ode dneška kontrolovat prodeje živých kaprů (19.12.2025)
- Španělské úřady prověřují, zda africký mor prasat neunikl z tamní laboratoře (19.12.2025)
- Ve Stálkách na Znojemsku postaví zemědělci šest nových hal pro chov brojlerů (19.12.2025)
- Dohoda EU s Mercosurem o obchodu se odkládá na leden, uvedla von der Leyenová (19.12.2025)

Tweet



