Ministr Brabec v Berlíně jednal se spolkovou ministryní životního prostředí B. Hendricks
02.07.2014 | Ministerstvo životního prostředí
V rámci své pracovní cesty do Berlína se dnes ministr Brabec setkal se spolkovou ministryní životního prostředí Barbarou Hendricks. Jedná se o první takové setkání na úrovni ministrů po pěti letech. Český ministr s německou ministryní probírali otázky ochrany ovzduší a klimatu a také možnosti, jak na tomto poli dále spolupracovat.
Hlavním tématem jednání se spolkovou ministryní Hendricks byla aktuální politika ochrany životního prostředí v České republice a Německu, ale také na úrovni EU. Spolupráce s Německem je pro naši zemi zásadní hlavně v oblasti ochrany ovzduší a klimatu. Obě strany spojuje zájem pokračovat v této úspěšné spolupráci a dále ji rozvíjet.
„S paní ministryní Hendricks máme oba velký zájem na pokračování společných česko-německých pilotních projektů v oblasti životního prostředí na základě existující rámcové smlouvy mezi oběma zeměmi. Vhodné projekty navrhneme německé straně do září, např. z oblasti kvality ovzduší a vod v příhraniční oblasti,“ řekl po jednání se spolkovou ministryní Richard Brabec.
Dalším bodem ministrovy návštěvy v Berlíně bylo setkání se státním tajemníkem ministra pro hospodářství a energetiku Rainerem Baakem. Zde byl stěžejním tématem rozhovorů vývoj energetické koncepce obou zemí a reforma německého zákona o obnovitelných zdrojích, kterou minulý pátek schválil Německý spolkový sněm.
Reforma upravuje stávající podporu rozvoje obnovitelných zdrojů energie v Německu tak, aby byl zastaven strmý nárůst nákladů na podporu obnovitelných zdrojů a zároveň zaručen růst podílu obnovitelných zdrojů na výrobě elektřiny ze stávajících 25 % na 55 až 60 % v roce 2035.
Kontakt pro více informací:
Tiskové oddělení MŽP
Tel.: 267 122 396 nebo 267 122 944
E-mail: tiskove@mzp.cz
Další články v kategorii
- Provozovateli jatek v Holešově meziročně vzrostl čistý zisk a také tržby (20.12.2025)
- Státní veterinární správa začala ode dneška kontrolovat prodeje živých kaprů (19.12.2025)
- Španělské úřady prověřují, zda africký mor prasat neunikl z tamní laboratoře (19.12.2025)
- Ve Stálkách na Znojemsku postaví zemědělci šest nových hal pro chov brojlerů (19.12.2025)
- Dohoda EU s Mercosurem o obchodu se odkládá na leden, uvedla von der Leyenová (19.12.2025)
- Park České Švýcarsko plánuje nové projekty, chce nové návštěvnické centrum (19.12.2025)
- Německo a Španělsko vyzvaly lídry EU k podpoře dohody s Mercosurem (19.12.2025)
- Opakované demonstrace zemědělcům dobré jméno neudělají (19.12.2025)
- ČSÚ: Produkce odpadů v ČR vloni vzrostla o šest pct na 3697 kg na obyvatele (19.12.2025)
- V Bruselu protestují tisíce zemědělců proti zemědělské politice EU (19.12.2025)

Tweet



