Souhrn událostí uplynulých dní – 14. – 16. 11. 2014
17.11.2014 | Agris
Ministr zemědělství Marian Jurečka dnes jednal se zástupci Asociace českého tradičního obchodu (AČTO). Tématem setkání byla aktuální situace v maloobchodě, dopady novelizované legislativy na činnost drobných podnikatelů a především další možná podpora prodeje domácích kvalitních potravin.
Dát si rybu, nemá chybu – ale stojí to miliony
Kampaň slovenského ministerstva zemědělství pod heslem "Dát si rybu, nemá chybu" měla dostat domácí rybu na slovenské stoly. Kapříky sice úřad nerozdával, objednal kvůli tomu ale reklamy za miliony – s velmi spornými výsledky. Sladkovodní ryby, které rybáři na Slovensku produkují, totiž Slováci příliš nejedí. Celkem si v průměru dopřejí asi pět kilo rybího masa ročně.
Kostelecké uzeniny chtějí výrazně rozšířit svou síť stánků s hotdogy
Řetězec stánků s hotdogy největšího tuzemského zpracovatele masa, Kosteleckých uzenin, s názvem Parky´s by se měl do dvou let rozšířit do 60 míst, řekla manažerka franšízinkového projektu Petra Dlouhá. Nové provozovny rychlého občerstvení by kromě vlakových a autobusových nádraží měly vznikat také v obchodních centrech či na náměstích větších měst.
Německé pekárny, které koupil Agrofert, propustí 700 lidí
Odbory varují, že uzavřením dvou závodů restrukturalizace nekončí. Ohroženo je podle nich dalších 1100 pracovních míst. Německý pekárenský řetězec Lieken, který loni koupila česká skupina Agrofert Holding, zruší během nadcházejících tří let pět svých závodů. O práci podle odborů přijde zhruba 700 ze 4300 zaměstnanců pekáren.
Úplné texty zpráv a další události včerejšího dne naleznete zde.
Další články v kategorii
- Lesy v Pardubickém kraji se mění ve prospěch listnatých dřevin (15.08.2026)
- Hašení požáru špatnými hasicími prostředky, říká o Babišově koalici proti suchu zemědělec Štefl (14.08.2026)
- Evropu sevřela už pátá letošní vlna veder. Opět za ni může tepelná kupole (14.08.2026)
- Experti: Sucho v ČR pomůže řešit kombinace zadržování vody v krajině a nádrží (14.08.2026)
- Vláda chce na boj proti suchu čtyři miliardy korun a speciální zákon (14.08.2026)
- Horké a suché počasí nahrává vosám. Jejich hnízda letos rostou za mimořádně teplých nocí rychleji (14.08.2026)
- Společnost Maso uzeniny Polička se po dvou letech ztrát vrátila k zisku (14.08.2026)
- Extrémní půdní sucho sužuje Česko. Rostlinám dochází voda (14.08.2026)
- Do Česka přichází nový burgerový řetězec. Zrodil se ve zrušených záchodcích (14.08.2026)

Tweet



