Dánský Carlsberg získá kontrolu nad řeckým pivovarem Olympic
19.11.2014 | Denik.cz
Dánská pivovarnická skupina Carlsberg získá kontrolu nad třetím největším řeckým pivovarem Olympic Brewery. Firma oznámila, že spojí s Olympic Brewery své řecké aktivity a bude vlastnit 51 procent sloučené skupiny. Zbývajících 49 procent připadne akcionářům Olympic Brewery.
"Sloučená skupina bude silnou dvojkou na řeckém trhu s pivem," uvedl Carlsberg. Tržní podíl sloučeného podniku se podle něj bude pohybovat kolem 29 procent. Jedničkou na řeckém trhu je podle agentury Reuters nizozemský pivovar Heineken.
Carlsberg tvrdí, že sloučená skupina bude velmi atraktivním partnerem pro maloobchodní i velkoobchodní prodejce piva v Řecku. Spojení aktivit by navíc mělo přinést úspory v oblasti nákupu, výroby i distribuce. Transakci ještě musí schválit řečtí regulátoři.
Carlsberg, který se nyní potýká s prudkým poklesem poptávky na důležitém ruském trhu, je čtvrtým největším producentem piva na světě. Mezi jeho nejznámější značky patří Carlsberg, Tuborg, San Miguel či Kronenbourg.
V letošním roce firma koupila jednapadesátiprocentní podíl v Žateckém pivovaru. Dánská společnost už také řadu let úzce spolupracuje s Budějovickým Budvarem. Ten je od června 2007 výhradním dovozcem Carlsbergu do České republiky. Carlsberg se naopak stará o prodej produktů Budvaru na některých zahraničních trzích.
Autor: ČTK
Další články v kategorii
- Získají podniky s více než 250 zaměstnanci většinu dotací na zpracování zemědělských produktů? (26.06.2026)
- Doporučení pro chovatele zvířat spojená s horkým počasím (26.06.2026)
- MENDELU podala odvolání proti výsledku hodnocení v segmentu vysokých škol a žádá opakované projednání (26.06.2026)
- Souhrn událostí uplynulého dne 25. 6. 2026 (26.06.2026)
- Polsko plánuje zvýšit daň z alkoholu a cukru, potřebuje peníze pro zdravotnictví (25.06.2026)
- Odborníci a rybáři odlovili z rybníka v Kroměříži téměř 2700 invazních sumečků (25.06.2026)
- Výrobce potravin HERO Czech dostal od ÚOHS pokutu 2,28 milionu korun (25.06.2026)
- Martin Šebestyán: Můj cíl je změnit strukturu zemědělství, aby potravinová suverenita byla vyšší než 55 % (25.06.2026)
- Klan Tomanů přišel o dotace. Příběh byznysu rodiny ministra zemědělství je divoký (25.06.2026)
- Vzteklina se po letech vrací do Evropy. Ohniska se objevila i u českých sousedů (25.06.2026)

Tweet



