Síť s občerstvením Fruitisimo a Náš grunt propojí své prodejny
19.11.2014 | E15 on line
Tuzemský řetězec s čerstvými džusy a zmrzlinou Fruitisimo jedná s farmářskou sítí Náš grunt. Obě společnosti začnou už příští rok testovat, jak jim bude fungovat byznys v rámci jedné prodejny. Firmy si od vzájemných synergií mimo jiné slibují snížení nákladů za pronájem.
„Dohodli jsme se, že bychom se v budoucnu rádi spojili v jednom prostoru,“ řekl serveru E15.cz spolumajitel Fruitisima Jan Hummel. Nejde však o majetkové propojení, nezmění se ani loga a barvy firem.
Po otestování pilotního projektu počítá Fruitisimo a Náš grunt s tím, že by licence na společné obchody prodávaly jako franšízu. „To znamená, že franšízant si vezme dvě licence a bude pod jednou střechou provozovat dva franšízové koncepty,“ popsal spolumajitel Fruitisima vizi společného byznysu. Fruitisimo se dosud zaměřovalo hlavně na stánky v obchodních centrech. Jejich výstavba již ale nepokračuje takovým tempem jako v minulosti. „Expanze na ulici je proto další logický krok,“ dodal Hummel.
Vybírají lokality pro společné provozovny
Smlouvy zatím podepsané nejsou, obě společnosti už ale jednají o pronájmu prvních prostor. Typickou lokalitu pro společné provozovny vidí například u velkých kancelářských center. Podle Hummla by se v Česku mohlo uživit kolem 25 takovýchto prodejen. Obě sítě však spolupracují již v současnosti. Fruitisimo v Gruntu prodává některé zmrzlinářské produkty.
Fruitisimo brzy otevře čtyřicátou prodejnu, letošní tržby sítě šplhají ke 150 milionům korun. Zhruba podobně utrží ročně také Náš grunt. První pokus o otevření prodejny mimo nákupní a kancelářská centra Fruitisimu v roce 2008 nevyšel. Lépe řečeno z rohu Plzeňské a Radlické na pražském Smíchově se řetězec později přesunul do lukrativnějších prostor v nedalekém obchodním centru.
Skutečným pionýrem mezi provozovnami přímo na ulici je letos otevřený obchod v Hradci Králové. Místní zelinář se tam rozhodl, že z poloviny své velké prodejny udělá právě Fruitisimo. Tento průkopnický projekt se stal pro Fruitisimo inspirací při vyjednávání s Naším gruntem.
Další články v kategorii
- Lesy v Pardubickém kraji se mění ve prospěch listnatých dřevin (15.08.2026)
- Hašení požáru špatnými hasicími prostředky, říká o Babišově koalici proti suchu zemědělec Štefl (14.08.2026)
- Evropu sevřela už pátá letošní vlna veder. Opět za ni může tepelná kupole (14.08.2026)
- Experti: Sucho v ČR pomůže řešit kombinace zadržování vody v krajině a nádrží (14.08.2026)
- Vláda chce na boj proti suchu čtyři miliardy korun a speciální zákon (14.08.2026)
- Horké a suché počasí nahrává vosám. Jejich hnízda letos rostou za mimořádně teplých nocí rychleji (14.08.2026)
- Společnost Maso uzeniny Polička se po dvou letech ztrát vrátila k zisku (14.08.2026)
- Extrémní půdní sucho sužuje Česko. Rostlinám dochází voda (14.08.2026)
- Do Česka přichází nový burgerový řetězec. Zrodil se ve zrušených záchodcích (14.08.2026)

Tweet



