Agrární komory Visegradské 4 budou jednat o dopadech ruského embarga
11.12.2014 | APIC-AK
Ve dnech 11. a 12. prosince se v Hlohovci u Břeclavi v Lednicko-Valtickém areálu uskuteční setkání zástupců zemědělských profesních komor zemí tzv. Visegrádské čtyřky.
Setkání pořádá Agrární komora České republiky v čele s prezidentem Agrární komory a Potravinářské komory Ing. Miroslavem Tomanem, CSc. Slovenskou delegaci povede předseda SPPK (Slovenská potravinárská a poľnohospodárská komora) Ing. Milan Semančík. Nejdůležitější polská zemědělská nevládní organizace KRIR (Krajowa Rada Izb Rolnyczych) bude reprezentována jejím dlouholetým předsedou Wiktorem Szmulewiczem a maďarskou agrární komoru (Nemzeti Agrargadszagi Kamara) bude na jednání zastupovat Balázs Györffy, předseda komory, poslanec maďarského národního shromáždění a předseda parlamentního výboru pro zemědělství.
Prvního dne jednání se zúčastní také předseda Asociace krajů České republiky a hejtman Jihomoravské kraje JUDr. Michal Hašek, který považuje podle svých slov zemědělství a potravinářství za prioritní nejen pro samotný Jihomoravský kraj, ale i pro celou Českou republiku.
Na zasedání budou projednána především tato témata: situace na zemědělsko-potravinářských trzích, implementace SZP a proces schvalování PRV, systém zemědělského pojištění proti extrémním meteorologickým jevům a některé organizační záležitosti týkající se členství v zastřešující evropské zemědělské lobbistické organizaci COPA-COGECA. Zajímavý bude především první bod programu, a to problém rozkolísání zemědělských trhů jako reakce na ruské embargo na dovoz některých zemědělských a potravinářských výrobků. Více informací:Ing. Dana Večeřová, ředitelka marketingu a komunikace
tel.: 296 411 184
e- mail: vecerova@akcr.cz
Internet: http://www.agrocr.cz
Adresa: Počernická 96/272, Praha 10 – Malešice, 108 03
Další články v kategorii
- Při jarní Sbírce potravin se vybralo 702 tun potravin a drogerie, meziročně více (08.05.2026)
- SZ: Evropská komise zaslala českým úřadům další dotazy k Babišovu střetu zájmů (07.05.2026)
- Vědci vyvrátili jeden z nejznámějších mýtů o kukačkách. Vejce v zobáku nenosí (07.05.2026)
- Slovensko kvůli klesajícím cenám mléka navýší dotace farmářům, řekl ministr (07.05.2026)
- Pivovary Zubr mění taktiku. V létě budou vábit na lehkou pšenici i netradiční zážitky (07.05.2026)
- Ministr po kulatém stolu ke skotu: Chceme zvýšit zpracování hovězího masa v Česku a snížit vývoz živých zvířat (07.05.2026)
- V komerčním chovu prasat na Slovensku byl podle veterinářů potvrzen africký mor (07.05.2026)
- Nováčkovi: Farma ve vsi je opravdu ve vsi, a přitom jen kousek od Ostravy (07.05.2026)

Tweet



